HDD Bölüm Genişletme Hatası

Manyyak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu gün bilgisayarıma SSD taktım ve formatladım. Önceki C'yi sildim SSD'yi biçimlendirirken yeni bir kurtarma bölümü oluşturdu falan bir sürü bölüm var şu an. Her neyse ben eski C'yi disk yönetiminden sildim ardından D'yi genişletmek istediğimde veya yeni bir partition oluşturmak istediğimde "There is not enough space available on the disk(s) to complete this operation" şeklinde bir hata alıyorum. Ne yapmam gerekiyor şu an? 455 GB şu an boşta ve bunu D'ye eklemek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekleme: Beyler bir el atın nasıl düzeltiyorduk bu hatayı yardım edin biriniz.

Ek bilgiler: HDD dinamik disk, SSD temel disk olarak yapılandırılmış durumda.

upload_2016-8-1_15-50-23.png

Yanlış bir şey mi var disk1'i dinamik yaparsam düzelebileceğine dair bir şey okudum bu sorunun ama şöyle bir durum var disk1'i dinamik yaparsam boot edemeyeceğimi söylüyor windows. Ne halt yicem ben ? Allah aşkına biriniz yardım edin ta sabah açtım konuyu.

Ekleme 2:

Aomei Partition Assistant kullanarak diski temel disk yaptım yani HDD'yi sonra Windows'u görmedi tekrar format attım format ekranında C'yi yeniden oluşturdum daha öncesinde isim vermemişti yeniden oluşturmaya. PC açıldıktan sonra tekrar dynamic yaptım ve C'yi biçimlendirdim. Diski küçült dedim D'ye eklemeye kalktım bu sefer de karşılaştığım hata şu: "The volume requires contiguous disk extents".

Yardım bekliyorum.

Ekran:
upload_2016-8-1_17-57-58.png

Son güncelleme:
upload_2016-8-1_20-53-26.png

E aşağıda iki parça ama yukarıda tek parça olarak görünüyor garip geldi. Baktım yardım eden yok ben de D'deki lazım olan dosyaları bu E'ye atıyorum. D'yi biçimlendirip iki diski de birleştireceğim. Yaptığım yanlış bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı