HDD CrystalDiskMark sonuçları normal mi?

Jesse Pinkmann

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Apex Legends, CoD Warzone vb. oyunlarda anlık takılmalar yaşıyorum. Sorunum HDD'den kaynaklı olabilir mi? Sistemim: i5 3470 işlemci RX 570 4 GB ekran kartı WD blue 2 TB HDD, ASUS P8H61 mle USB3.0 anakart 16 GB DDR3 RAM 500W Dark PSU.

1703964318519.png

Değerler normal gibi görünüyor. Öte yandan eğer sistem HDD üstüne kurulu ise bu performans düşüşü yapabilir. Artık SSD kullanılması gerekiyor sistem için.

Değerler normal gibi görünüyor. Öte yandan eğer sistem HDD üstüne kurulu ise bu performans düşüşü yapabilir. Artık SSD kullanılması gerekiyor sistem için.

128 GB SSD'm var hocam, ona Windows kurulu.

Değerler normal, HDD harita yüklenmelerinde özellikle takılmalara neden olur? SSD'ye geçin derim.

Yani hocam sizce SSD geçersem oyunlardaki takılma sorunum çözülür mü? Bir video buldum YouTube'dan testi yapan kişi benimle aynı donanımlara sahip ama hiç takılma donma olmadan akıcı şekilde oynayabiliyor.

Yani hocam sizce SSD geçersem oyunlardaki takılma sorunum çözülür mü? Bir video buldum YouTube'dan testi yapan kişi benimle aynı donanımlara sahip ama hiç takılma donma olmadan akıcı şekilde oynayabiliyor.
Kesin çözülür mü bilemem ama SSD'ye geçince yüklenmelerdeki gecikmenin kalktığını fark edersiniz. Dolaylı olarak da olsa oyunlarda takılmanın önüne geçersiniz böylelikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı