HDD fiziksel darbe sonrası " This product is covered" hatası

HaTeLiFe

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, bir kaç gün önce bilgisayarım sert bi şekilde yere düşmüştü. O günden beri düzgün çalışmıyordu. Sürekli donuyor ve istediğim o eski performansını alamıyordum bilgisayardan. Yine dün bilgisayarım ETS 2 oynarken dondu ve bataryayı çıkartıp res attım. PC açıldığında this product is covered by one or more of the following patents hatası verdi. BIOS'tan bikaç oynama yaptım düzelmedi. Sorunun harddiskte olabileceğini düşündüm ve harddiski çıkarttım evdeki diğer PC'nin HDD'sini taktım ve PC takır takır çalıştı. Bozuk harddiski diğer laptopa taktım ve siyah ekran geldi ingilizce yazdı ama Türkçesi acilen bilgilerini kurtardı sanırım. Ve f1e basıp devam et gibisinden bişey yazdı bastım f1'e ondan sonra PC hazırlanıyor gibi bişey dedi ondan sonra PC açıldı. HDD şimdi düzelmiş mi oldu? İşe gittiğim için çok fazla deneme fırsatım olmadı ama HDD düzelmiş midir? Ya da yeni alsam ne kadara patlar? Sistemim; i5 3230m. 8 GB RAM. Amd 7670m. Windows 8.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı