Çözüldü HDD genişletilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
/
240 GB SanDisk SSDNow SSD ve 500 GB Seagate HDD halihazırda bilgisayarımda takılı. Windows 10 SSD'ye kurulu. HDD'den ise 80 GB kadar ayırıp Kali Linux kurmuştum ama silmek zorunda kaldım. Disk yönetiminden silmeye çalıştım ama işler çok sarpa sardı. Linux'un kurulu olduğu volume silindi ve bu 80 GB'lik kısmı HDD'nin diğer bölümü ile birleştirmek istedim. Hata verdi ve birimi genişletemedim. HDD birincil bölümken basit birime dönüştü:

Ekran Alıntısı.PNG

HDD birimini genişletmeye çalışırken şu hatayı alıyorum:

2.PNG

Ayrılmamış 80 GB'lik alandan yeni birim oluşturmak istediğimde ise şu hatayı alıyorum:

3.PNG

MiniTool Partition Wizard 11.6 indirdim ama burjuva kesimi için yapmışlar programı, birim formatlayamıyorum, Pro versiyona geçmemi söylüyor.
500 GB'lik HDD'mi nasıl birleştiririm? Öylece, avam ve lümpen ortada kaldım. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Paragon Partition Manager™ 15 Home programını deneyin. Aynı problemi macOS kurulumu sildikten sonra yaşamıştım, bu program ile hallettim.
513'ü sağ tıklayıp silin. 79.50 Gb ile birleşecek, siyah olacak.
Daha sonra 385'e sağ tik edip genişlet diyeceksiniz. Tüm yönergeleri olumlayacaksınız.
Tek partition HDD niz olacak.

513 silinmiyorsa diskpart'dan başka seçenek gelmiyor benim aklıma.
Veri yoksa diskpart ile tüm partitioanları silin. Ancak sistem diski silinmesin kazaen. Sistem de silinir.

385 GB'lık kısım ''Logical'' olduğu için yapamıyorsunuz bildiğim kadarıyla. Minitool Partition Wizard programını kurun. Program içinden 385 GB'lık kısma sağ tıklayıp ''Set Partition as Primary'' seçeneğine tıklayın. Sol üstten apply deyip. İşlem tamamlandıktan sonra ayrılmamış bölümü yeniden oluşturmayı deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı