HDD gözükmüyor

izzet68

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, yeni bir sistem topladim ve kurdum dun. Ekran kartim msi z97 gaming 7 bir sdd ve bir hdd bagladim.
Windows'u ssd'ye kurdum sata 1'e, hdd'yi de sata 2'ye bagladim. UEFI bios'tan hdd'yi gosteriyor aygit yoneticisinden de gorebiliyorum ama burodan bilgisayara girdigimde goremiyorum.
Yani c var sdd kurulu olan ama hdd gozukmuyor. Nasil halledebilirim bunu, yardimci olun lutfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet seçeneğini tıkla. Disk yönetimine tıkla ve göremediğin HDD'ye sağ tıklayıp yeni basit birim seçeneğini seç ve yönergeleri izle.

Şimdi sabit disk ilk alındığında bomboş olarak gelir. Dosya sistemi yoktur. Formatta SSD'ye kurulum yapmadan önce diske de bir bölümleme yapmanız gerekiyordu. Formattan sonra bölümlemeyi yapmak için ise Disk Yönetimini kulalnacaksınız.
Bolumleme yaptim ilk wondows kurdgumda gene gozukmuyordu. Dedim belki bicimlendirdigim icindir belki tekrar format attim gene gozukmuyor.

Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet seçeneğini tıkla. Disk yönetimine tıkla ve göremediğin HDD'ye sağ tıklayıp yeni basit birim seçeneğini seç ve yönergeleri izle.
Disk yonetiminde gozukmuyor aygit yoneticide gozukur ordanda pek bir sey yapamiyorum. Format atarkende gozukuyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı