HDD hızlandırma

korayy1903

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Arkadaşlar, 256 GB SSD'nin yanına hard disk taktım fakat oyunlarda anlık takılmalar oluyor. HDD'ye yapılacak belli başlı ayarlar nelerdir?

Defrag, yani disk birleştirme. Bunun dışında aklıma gelen bir ayar yok.

Elime 2.5", 5400 RPM laptop diskleri geçtiğinde bir daha kullanılamasın diye kırıyorum... HDD'lerden tiskiniyorum, tiskiniyorum...

Ben de HDD'den oyun oynuyorum takılmalar olmuyor. HDD'de sorun olmasın bak bakalım bir sağlığına.

Cidden öyle ama en azından açılış hızı 5 saniye değil de 20 saniye olur sadece diyordum ama oyun içine de etki ediyormuş bende pişmanım.

Bende sadece GTA 5'te oluyor. Başka hiçbir oyunda başıma gelmiyor. Sanırım Open World oyunları kaldıramıyor HDD. Anlık çıkan nesnelerin kaplamalarını geç çizdiği için oluyor sanırım. Çünkü Watch Dogs 2'de de takılma oluyor. 3 HDD denedim 3'ünde de GTA 5 ve Watch Dogs 2 takılıyordu. Başka hiçbir oyunda sorun yaşamadım.

Bende sadece GTA 5'te oluyor. Başka hiçbir oyunda başıma gelmiyor. Sanırım Open World oyunları kaldıramıyor HDD. Anlık çıkan nesnelerin kaplamalarını geç çizdiği için oluyor sanırım. Çünkü Watch Dogs 2'de de takılma oluyor. 3 HDD denedim 3'ünde de GTA 5 ve Watch Dogs 2 takılıyordu. Başka hiçbir oyunda sorun yaşamadım.
Bende şimdi Watch Dogs 2 oynarken bu sorunu yaşadığım için bu konuyu açtım Witcher 3'üde bu HDD'den oynuyorum hiç sıkıntı yok.

Bende şimdi Watch Dogs 2 oynarken bu sorunu yaşadığım için bu konuyu açtım Witcher 3'üde bu HDD'den oynuyorum hiç sıkıntı yok.
Watch Dogs 2'yi 1 TB WD HDD'den SSD'ye geçirdim ve takılma sorunu tamamen kalktı. Open World oyunları kaldıramıyor diye düşünüyorum ama belki başka bir açıklaması vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı