HDD ile SSD Arasında FPS Farkı Olur mu?

FearLesLeon

Kilopat
Daha fazla  
Bende şu an WD 1 TB Blue var, açılış hızı ve yükleme ekranları dışında 850 EVO SSD bana daha fazla FPS verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle, parçaların çok iyi ise HDD her zaman yetişemeyebiliyor ağır oyunlarda. Bu durumda SSD almak, FPS değil pürüzsüzlük verir. Mesela ben 470 kullanıyorum HDD'den SDD'ye geçtiğimde bir miktar takılmaların azaldığını hissettim ama FPS değerlerimde pek de bir değişme yoktu.

Şöyle, parçaların çok iyi ise HDD her zaman yetişemeyebiliyor ağır oyunlarda. Bu durumda SSD almak, FPS değil pürüzsüzlük verir. Mesela ben 470 kullanıyorum HDD'den SDD'ye geçtiğimde bir miktar takılmaların azaldığını hissettim ama FPS değerlerimde pek de bir değişme yoktu.
Sistem i5 6402p, GTX 1060 6GB, 16 GB 2133 MHz RAM. Gta 5 de çok az takılmalar oluyor ama sebebi ani FPS düşüşü bunu da V-sync açarak çözüyorum.

SSD FPS için değil genel olarak sistemi 2017'ye taşımak için alınması gerek. İlla piyasadaki en iyisini almana gerek yok. Ben ucuza Crucial MX300 buldum 275GB'lık ve mutluyum şu an.

Ani düşüş için ise MSI Afterburner indirip oyun içinde sorunun neyde olduğunu takip ederek bulabilirsin.

SDD daha çok çabuk yüklenmesi için videoya göre azda olsa fps değişimine yol açıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

aslında etkilemez. çünkü genelde GPU devreye her şey RAMlere yüklendikten sonra girer, ve veri alışverişi GPU ile RAM arasında olur diyebiliriz. ama kesin bir şey söylemek zor, oynadığın oyunun o an yaptığı işleme göre de bu durum değişir. eğer HDD o anki yazma okuma işlemini rahatlıkla karşılayabiliyorsa, SSD ile FPSte senin hissedebileceğin ayarda bir değişim olmaz, SSD sistem performansını genel olarak artırır, bu da FPSlere yansır. ama eğer HDD oyunun isteğini karşılayamıyorsa, bilgisayarın diğer parçaları HDDyi bekleyebilir, bu da dolaylı olarak FPSleri düşürebilir, özellikle GTA gibi büyük oyunlarda mümkün bu.

Geri
Yukarı