HDD ile SSD'yi birleştirmek mümkün mü?

Presca

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
3D Artist
Öncelikle herkese sağlıklı günler. Bilgisayarımda 128 GB SSD (Windows kurulu) ve 1 TB HDD bulunmakta. 128 GB SSD yerel disk: C, 1 TB HDD yerel disk: D olarak görünüyor. Şimdi sormak istediğim şey şu: Ben yerel disk: D'den yerel disk: C'ye boş alan aktarabilir miyim? Yani C diski 628 GB olsun D diski 500 GB olsun. Bu mümkün mü acaba? Disk bölme ve birleştirme işlemin nasıl yapıldığını biliyorum fakat biri SSD, biri HDD olduğu için sorun çıkar mı onu kestiremiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Öncelikle herkese sağlıklı günler. Bilgisayarımda 128 GB SSD (Windows kurulu) ve 1 TB HDD bulunmakta. 128 GB SSD yerel disk: C, 1 TB HDD yerel disk: D olarak görünüyor. Şimdi sormak istediğim şey şu: Ben yerel disk: D'den yerel disk: C'ye boş alan aktarabilir miyim? Yani C diski 628 GB olsun D diski 500 GB olsun. Bu mümkün mü acaba? Disk bölme ve birleştirme işlemin nasıl yapıldığını biliyorum fakat biri SSD, biri HDD olduğu için sorun çıkar mı onu kestiremiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yapılabilse bile yapmanızı önermem, SSD başka HDD başka şeyler sonuçta.

Benim bildiğim eğer aynı HDD ya da SSD'de ise aralarında C'den D'ye D'den e ye gibi yer aktarımı olabiliyor fakat bu dediğim tek bir SSD ya da HDD içinde C'den D'ye için geçerli mümkün olduğunu sanmıyorum yanılıyorsam kusura bakmayın.

Böyle bir şey mümkün değil. Adı üstünde birisi SSD birisi HDD. Donanımda bile ayrı ayrı birer bileşen olan cihazları yazılımla birleştiremezsiniz. Ayrıca SSD ye disk birleştirme yapmayın.

Geri
Yukarı