HDD montajı nasıl yapılır?

Berk Mete

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS PRIME H610M-K, İşlemci: Intel Core i3-12100F, Ekran Kartı: ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition, RAM: 2x8 GB GoodRam IRDM X 3200MHz CL16 DDR4, SSD: KIOXIA EXCERIA 500GB NVMe M.2 SSD. HDD: WD 2TB Blue 256MB 7200rpm SATA 3.0.
Merhaba arkadaşlar. Bu linkteki POWER BOOST VK-P3301B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa| ITOPYA.COM PowerBoost kasaya sahibim. 500 GB SSD yetersiz geldiği için, 2 TB yeni bir WD Blue HDD aldım. Fakat HDD'yi nasıl sabitleyeceğimi bulamadım. Yan kapağı açtığımda kızak yok fakat HDD yuvaları var. Nasıl sabitleyebilirim. Bilen birisi varsa sevinirim yardımcı olursa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kapağın içine monte ediliyor. Bu kasada sanırım kapalı ve açmanız gerek. Belki de PSU yerinden takılıyordur.

1676736499387.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapağı nasıl açacağıma dair bir fikrim yok ama eve gidince bir göz atarım hocam. Siz biliyor musunuz nasıl açıldığını?

Daha önce böyle kapalısını görmemiştim. Çıkarılmıyorsa PSU yerinden oraya sokuluyordur herhalde.

PSU yeri dediğiniz yer tam üstündeki boş alanmı oluyor PSU'nun peki ?

POWER BOOST VK-P3301B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa

Kasanın sağ altındaki kapalı bölmeye takılıyor orası da ön taraftan açılmaz büyük ihtimalle arka kapağı söküp takmanız gerekebilir. Eğer öyle de takılmıyorsa fotoğraf atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

POWER BOOST VK-P3301B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa

Kasanın sağ altındaki kapalı bölmeye takılıyor orası da ön taraftan açılmaz büyük ihtimalle arka kapağı söküp takmanız gerekebilir. Eğer öyle de takılmıyorsa fotoğraf atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Gece eve gittiğimde detaylı fotoğraf atarım hocam. İşteyim şuanda.

Kasanın diğer tarafındaki kapağı da açtığında HDD'yi sokabileceğin bir boşluk var mı yok mu bakarsın. Eğer yoksa PSU'yu yerinden çıkartıp oluşan boşluktan içeri arkadaşların işaretlediği kısımlarda küçük ray benzeri şeyler var oraya minik vidayla sabitleyeceksin. Kasadan artan veya yedekte olan vidalar genelde uyuyor.

Geri
Yukarı