HDD önerisi

Kratocius

Kilopat
Daha fazla  
Kısa süre içinde bir şekilde dahili depolama için HDD almam gerekiyor. Onun için de en hızlı cevabı buradan alabileceğimi düşündüm. 1 veya 2 TB HDD gerekli. Sistemim SSD içinde yüklü. Bu HDD sadece resim ve oyun depolamak için kullanacağım.

Bu olur mu sizce? Yorumlarda anlamadığım bazı şeylerden bahsetmişler. Cache ve RPM değerleri sizce iyi mi? Çabuk bozulur mu? Dayanıklı ve kaliteli mi?

Kısa süre içinde bir şekilde dahili depolama için HDD almam gerekiyor. Onun için de en hızlı cevabı buradan alabileceğimi düşündüm. 1 veya 2 TB HDD gerekli. Sistemim SSD içinde yüklü. Bu HDD sadece resim ve oyun depolamak için kullanacağım.

Bu olur mu sizce? Yorumlarda anlamadığım bazı şeylerden bahsetmişler. Cache ve RPM değerleri sizce iyi mi? Çabuk bozulur mu? Dayanıklı ve kaliteli mi?

Bence uygun bir model 750 TL gibi fiyatlara da var ama 5900RPM sizin seçtiğiniz model oldukça uygun ama SSD tercih etmeniz çok daha iyi olur.

Neden sorunlu açıklar mısınız? Ya da bir öneriniz var mı? HDD lazım biraz acele.

Bence uygun bir model 750 TL gibi fiyatlara da var ama 5900RPM sizin seçtiğiniz model oldukça uygun ama SSD tercih etmeniz çok daha iyi olur.

SSD alamam çünkü oyunları ve resimleri saklamak için kullanacağım hem çok önemli değil hızlı bir şeyden ziyade alana ihtiyacım var. En kötü günümüz oyunları 80-100 GB arasında değişiyor. SSD zaten sistem için var bir tane. Bana HDD lazım bu iyi mi? Ya da başka tavsiye edeceğiniz bildiğiniz ve duyduğunuz modeller var mı?

Neden sorunlu açıklar mısınız? Ya da bir öneriniz var mı? HDD lazım biraz acele.

SSD alamam çünkü oyunları ve resimleri saklamak için kullanacağım hem çok önemli değil hızlı bir şeyden ziyade alana ihtiyacım var. En kötü günümüz oyunları 80-100 GB arasında değişiyor. SSD zaten sistem için var bir tane. Bana HDD lazım bu iyi mi? Ya da başka tavsiye edeceğiniz bildiğiniz ve duyduğunuz modeller var mı?

Sizin düşündüğünüz bu modelden daha fiyat performanslı bir model bulamadım bence uygun bir model.

Western Digital 2 TB BLUE WD20EZBX 3.5" 7200 Rpm SATA 3.0 Harddisk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe hocam bunada bakabilirsiniz.

Bu modelden şikayetçi olanların sayısı hem forumda hem diğer sitelerde biraz fazla. Sağlığına programlar aracılığıyla bakıldığında düşük gösteriyor, çabuk bozulabiliyor. Arkadaşımda aynı üründen vardı. Ürünü depolama amaçlı kullanıyordu, işletim sistemi bile yüklü değildi. Kendi kendine aşırı ses çıkarıyordu ve çok fazla ısınıyordu. En sonunda bilgisayarı açarken bios ekranında takılmaya başladı HDD bağlantısını kesince düzeldi. Yani bu daha bizim yaşadığımız sorun. Farklı farklı sorunlarla karşılaşanlar var. Genelde WD ürünleri ona kıyasla daha iyi. İstersen onlara bakabilirsin. Ya da bütçeni belirtirsen en uygun HDD'yi sana önerebiliriz.

Bu modelden şikayetçi olanların sayısı hem forumda hem diğer sitelerde biraz fazla. Sağlığına programlar aracılığıyla bakıldığında düşük gösteriyor, çabuk bozulabiliyor. Arkadaşımda aynı üründen vardı. Ürünü depolama amaçlı kullanıyordu, işletim sistemi bile yüklü değildi. Kendi kendine aşırı ses çıkarıyordu ve çok fazla ısınıyordu. En sonunda bilgisayarı açarken BIOS ekranında takılmaya başladı HDD bağlantısını kesince düzeldi. Yani bu daha bizim yaşadığımız sorun. Farklı farklı sorunlarla karşılaşanlar var. Genelde WD ürünleri ona kıyasla daha iyi. İstersen onlara bakabilirsin. Ya da bütçeni belirtirsen en uygun HDD'yi sana önerebiliriz.

700 800 TL bazını geçmesin 1 TB ya da 2 TB fark etmez. Önemli bir şey için kullanmayacağım. Resimler, videolar ve oyunlar depolayacağım. Onun için hızı da çok aşırı önemli değil. Bana önemli olan bad sector mevzusu olmasın. Başımı ağrıtmasın bozulmasın yeterli. Kısacası ömürlük olsun ve sessiz olsun. Cache RPM çok da önemli değil.

700 800 TL bazını geçmesin 1 TB ya da 2 TB fark etmez. Önemli bir şey için kullanmayacağım. Resimler, videolar ve oyunlar depolayacağım. Onun için hızı da çok aşırı önemli değil. Bana önemli olan bad sector mevzusu olmasın. Başımı ağrıtmasın bozulmasın yeterli. Kısacası ömürlük olsun ve sessiz olsun. Cache RPM çok da önemli değil.
Hocam wd 2TB blue işinizi rahatlıkla görür ve sizi uzun yıllar götürür

Geri
Yukarı