HDD sağlıklı mı nasıl anlarım?

55superx

Megapat
Makaleler
2
Oyunlarda haritalar ve kaplamalar geç yükleniyor ve sebepsiz yere işlemci uzun süre yüzde 100 oluyor bu da drop ile sonuçlanıyor. Hatta bazen hem işlemci hem ekran kartı kullanılmamasına rağmen drop atıyor. Ben de oyunların depolandığı yedek diske baktım bu HD Tune ile bu şekilde görünüyor. Sizce HDD daha gideri var mı yoksa yavaştan çöpe mi atılmalı?

IMG_20200429_200146.jpg

Hızlı tarama ile bozuk sektör var mı diye baktığımda hepsi yeşil çıktı. Yavaş tarama çok uzun sürdüğü için yapamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde önemli veri bırakmayın en iyisi. Oyunda sıkıntı çıkartıyorsa ömrü bitmiştir sizin için. Low level format denenebilir ama ne kadar randomanlı olur bilemem.
Zaten içinde sadece oyunlar var o sorun değil. Oyunlarda sorun çıkarma nedeni bana HDD gibi geldi ama sistemi yarım saat kadar kapattıktan sonra drop ve yükleme sorunu birkaç saatliğine daha az oluyor. O yüzden de acaba sorun HDD değil mi diye düşündüm.
Health yerine gelin uzun tarama yapın.
Zaten Health kısmının fotoğrafını attım. O sekmede teste benzer bir şey görmedim.

Zaten içinde sadece oyunlar var o sorun değil. Oyunlarda sorun çıkarma nedeni bana HDD gibi geldi ama sistemi yarım saat kadar kapattıktan sonra drop ve yükleme sorunu birkaç saatliğine daha az oluyor. O yüzden de acaba sorun HDD değil mi diye düşündüm.

Zaten health kısmının fotoğrafını attım. O sekmede teste benzer bir şey görmedim.

Pardon error scan yerine gelin.
Sonra tam tarama yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı