HDD Satmadan Önce Kalıcı Olarak Silme

Berkay Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Kullandığım program çoğu silme metodunu uyguluyor fakat sadece bir kere her sektöre "sıfır" yazmak bile 1TB boyutundaki bir HDD'ye USB 2.0 ile 8 saat sürüyor. Satacağım HDD için bu metodu uygulamak yeterli olur mu?

Kullandığım program çoğu silme metodunu uyguluyor fakat sadece bir kere her sektöre "sıfır" yazmak bile 1TB boyutundaki bir HDD'ye USB 2.0 ile 8 saat sürüyor. Satacağım HDD için bu metodu uygulamak yeterli olur mu?

10 kere okudum ve hiç bir şey anlamadım. Konu başlığına göre dolu HDD'niz var ve bunu silip satmayı düşünüyorsunuz sanırım. Biçimlendirme methodunu deneyebilirsiniz.

Eğer bağlama imkanınız var ise sata portundan anakarta bağlayın. HDD low level format tool ile biçimlendirin. Böylece diskiniz fabrikadan çıkmış haline dönecektir. Ortalama 80 mb/s hız ile biçimlendirse 3,5 - 4 saatte tamamlanır.

Laptopun alt kısmında kapak yok. Daha önce bi kere açmaya kalktım 2 vidasını yalama yaptım ve DVD sürücüsünün kapağını kırdım. O yüzden USB tercih etsem daha iyi olacak. Low level format sanırım tam olarak benim dediğim şeyle aynı şeyi yapıyor ama emin değilim.

Birisinden yardım alıp onun masaüstü bilgisayarını kullanabilirsin. USB 3.0 kullanacaksan sürede çok fark olmaz, en fazla bir saat daha uzun sürer. Cihaz 3.0 destekliyor mu?

Çoğu kişi tek paso geçildikten sonra sıradan programların yetersiz kalacağını söylüyor. Sattığım adamlar verilere ulaşmak için bütçe ayırmak yerine ikinci el değil sıfır HDD almayı tercih eder diye düşünüyorum. Çoğu sitede tek pasodan sonra sağlam bir şekilde ele geçirilmesi imkansız diyor. USB 2.0 kullanıyorum şu an %68 oldu. 2-3 saat içinde bitecek diye umuyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı