HDD ses çıkarıyor

dwarekithx

Decapat
Daha fazla  
2. disk olarak laptopa HDD taktım. İlk başta gördü diski ama ondan sonra görmemeye başladı. Şimdi disk yöneticisine girdiğimde bile hata veriyor girmiyor. Girse de çok uzun sürüyor bu bir kez oldu girdi. Onda da HDD çevrimdışı olarak gözüküyordu. Onu aktifleştirmeye çalıştığımda da hata vermişti bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

2. disk olarak laptopa HDD taktım. İlk başta gördü diski ama ondan sonra görmemeye başladı. Şimdi disk yöneticisine girdiğimde bile hata veriyor girmiyor. Girse de çok uzun sürüyor bu bir kez oldu girdi. Onda da HDD çevrimdışı olarak gözüküyordu. Onu aktifleştirmeye çalıştığımda da hata vermişti bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Hard diskler çalışırken ses çıkarır bu normaldir ama ses normalin üzerindeyse ve dediğiniz gibi bilgisayar görmüyorsa HDD'nizde donanımsal bir hata olabilir.

Hard diskler çalışırken ses çıkarır bu normaldir ama ses normalin üzerindeyse ve dediğiniz gibi bilgisayar görmüyorsa HDD'nizde donanımsal bir hata olabilir.

Hocam şu an da disk yönetimine girdim ses yok ama bu sefer de diski başlat kısmına tıklayamıyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Hocam şu an da disk yönetimine girdim ses yok ama bu sefer de diski başlat kısmına tıklayamıyorum.Eki Görüntüle 2061746

Bir format atmanızı tavsiye ederim ve aynı şekilde BIOS'tan bir kontrol yapmanızı HDD donanımınızla ilgili eğer sorun düzelmezse HDD nizi bir teknik servise gösterin donanımsal bir sorun varsa ancak onlar çözebilir.

Çıkar diski ne uğraşıyorsun ki bu kadar?

Hocam SSD var normalde ama çok alan kalmadı HDD de zaten hiçbir sorun yok birkaç aydır boşu boşuna duruyordu ek disk olarak onu takayım dedim ilk günlerde geldi ama bazı değişik şeyler oldu oyun yüklemiştim depolama alanı artmıştı oyun yüklü gözükmüyordu bende disk yöneticisinden çevrimdışı yapmıştım ondan beri de aktifleştiremedim zaten

BIOS'tan nasıl kontrol edeceğim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video size yardımcı olabilir belki ama dediğim gibi formatı deneyin olmuyorsada hiçbir şekilde diski çıkarın veya servise gösterin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video size yardımcı olabilir belki ama dediğim gibi formatı deneyin olmuyorsada hiçbir şekilde diski çıkarın veya servise gösterin.

Hocam içinde Windows yok ki. İlk taktığım zaman disk yöneticisinden silmiştim komple Format'ın çözüm olacağını sanmıyorum bu yüzden. Ama videoya bakacağım şimdi. Yardımın için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı