HDD sıcaklığı 62 derece normal mi?

Gelip PC'yi açtığımda önce hoş geldiniz ekranında donma daha sonra kapatıp tekrar baslattigimda ise masaüstü açılıp mavi ekran almıştım. Daha sonra windows başlamiyordu ve Windows boot Manager hatası aldım ve araştırdığım da bunun işletim sistemi çökmesi veya hard disk arızası olduğunu öğrendim. Formatla bir şekilde masaüstünü açtım ve tarama yapma gereği duydum. USB'yi çıkardığımda PC yeniden mavi ekran verip kapanmıştı ve tekrar açtım bu taramayı başlattım. Şu an PC sanırım USB ile çalışıyor. Anlamıyorum hiç.
Evet gerçekten HDD miadını doldurmuş o zaman.
Disk önerisi için yeni konu açabilirsiniz.

Hocam normal sicakligini bilmiyorsaniz buyuk ihtimal onceden de bu sicakliklari gormustur. 10 yillik bir HDD'nin zamanla bozulmasi normal karsilanabilir. Bana kalirsa masraf yapmayin onemli yedeklerinizi alip HDD'yi bu dunyada ki gorevi bitene kadar kullanin.
Hocam normal sicakligini bilmiyorsaniz buyuk ihtimal onceden de bu sicakliklari gormustur. 10 yillik bir HDD'nin zamanla bozulmasi normal karsilanabilir. Bana kalirsa masraf yapmayin onemli yedeklerinizi alip HDD'yi bu dunyada ki gorevi bitene kadar kullanin.

İçinde önemli bir dosyam yok. Windows'um var sadece ve usbm takılı ama gözükmüyor bu bilgisayarda. Görev yöneticisinde ise USB disk çalışıyor gözüküyor. Çok dayanmaz gibime geliyor illa masraf edeceğiz gibi zaten.

Evet gerçekten HDD miadını doldurmuş o zaman.
Disk önerisi için yeni konu açabilirsiniz.

Tarama başlamadan önce sıcaklık 56ydi. Tarama başlayınca 62-64 oldu.

İçinde önemli bir dosyam yok. Windows'um var sadece ve usbm takılı ama gözükmüyor bu bilgisayarda. Görev yöneticisinde ise USB disk çalışıyor gözüküyor. Çok dayanmaz gibime geliyor illa masraf edeceğiz gibi zaten.

Tarama başlamadan önce sıcaklık 56ydi. Tarama başlayınca 62-64 oldu.
Hocam sıcaklık açısından bir sorun olacağını zannetmiyorum. Ben anlattığınız format olayı sonrası diskin ömrünü tamamladığı kanısına ulaştım.

Hocam sıcaklık açısından bir sorun olacağını zannetmiyorum. Ben anlattığınız format olayı sonrası diskin ömrünü tamamladığı kanısına ulaştım.

Ben de öyle düşünüyordum. Çok fazla deneme sonrası masaüstüne eriştim. Hard disk bozuldu sanmıştım fakat hard disk bozulsaydi PC açılmazdı. Şu an büyük ihtimal USB ile çalışıyor PC. Kapadıgim zaman bir daha PC'yi nasıl açacağım bilmiyorum.

Ben de öyle düşünüyordum. Çok fazla deneme sonrası masaüstüne eriştim. Hard disk bozuldu sanmıştım fakat hard disk bozulsaydi PC açılmazdı. Şu an büyük ihtimal USB ile çalışıyor PC. Kapadıgim zaman bir daha PC'yi nasıl açacağım bilmiyorum.
Bad Sector gibi disk testleri vardı onları deneyebilirsiniz. Ayrıca CrystalDiskInfo yazılımından HDD sağlığına bir bakar mısınız?

Geri
Yukarı