Hdd smart failure hatası

Ferman Quliyev

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar benim 9 senelik bir laptopum var ve içerisinde 60 GB HDD var Laptop açıldığında Smart Failure hatası alıyorum HDD backup your data and replace your drivers yazıyor F1 basarsan devam ediyor ve windows çalıştığında HDD fena halde ısınıyor Ne yapabilirim? Azeri olduğum için Türkçeyi iyi bilmiyorum Teşekkürler

Bios ayarlarına girip smart hdd kontorlünü disable yapın. Hddnizde muhtemelen fiziksel bir sorun var. Hdd tune pro 5.50 ile health bölümünden ve bad sectoriçin scanner bölümünden tarama yapıp bir screen atarsan hddni daha iyi anlarız. Ayrıca hddni biçimlendirmen de işe yarayabilir.

Isınma için ise fan tıkanmıştır. Temizlemen veya temizlettirmen gerekir.

Yok ya zaten kullanmıyorum o laptopu çok eski)) Bir HDD o laptopdan daha pahalı

Bios ayarlarına girip smart hdd kontorlünü disable yapın. Hddnizde muhtemelen fiziksel bir sorun var. Hdd tune pro 5.50 ile health bölümünden ve bad sectoriçin scanner bölümünden tarama yapıp bir screen atarsan hddni daha iyi anlarız. Ayrıca hddni biçimlendirmen de işe yarayabilir.

Isınma için ise fan tıkanmıştır. Temizlemen veya temizlettirmen gerekir.
Bu laptopun sistemi o programı bile zor kaldırır) Ama yarın deneyicem o programı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı