HDD, SSD'ye nasıl taşınır?

utkan uyan

Hectopat
Daha fazla  
Alacağım SSD: Kingston 120GB V300
Ben şu an harddisk kullanıyorum yapmak istediğim C'yi SSD'ye taşıyıp D'nin sadece harddisk olması. Ama bilgisayarcı formatsız olmaz dedi, bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kingston'un V300 serisi SSD'lerini almayın. Samsung 850 Evo serisi tavsiyemdir, kendim de kullanmaktayım. Kingston HyperX modelleri alınabilir, performansı iyi diye biliyorum. Tercih size kalmış tabiki ama alacaksanız önce V300 nasıldır iyice araştırın öyle alın. Farklı kaynaklardan kullanıcı yorumlarını okuyun.

Benim aslında bilgisayarımda alana ihtiyacım var hazır alacakken hızlı yüklenmesi gereken oyunlar olduğundan SSD istiyorum yani fazla bir beklentim yok. Benim asıl sormak istediğim Acronis vb. yazılımlarla sadece C diskini aktarmak mümkün mü?

Bakın açıklıyorum benim harddisk'imde yer kalmadı. Ben yeni bir SSD alıp şu an 2 parça (C, D) halinde olan hard disk'imin C yani işletim sisteminin bulunduğu kısmı SSD'ye atıp sonra hard disk'imden silerek yer kazanmayı ve daha hızlı açılış süreleri elde etmek istiyorum. Fakat bunu format vb. atmadan yapmanın bir yolu olup olmadığını sordum. Kafama takılan şeyler şöyle:

1. Bu işlem için acronis true image kullanabilir miyim?
  2. Eğer kullanırsam disk kopyalandıktan sonra aslını silersem sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı