HDD ve Ömrü

ServerTower

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar depolama için harddisk almayı düşünüyorum ama ömürleri 5-10 arasında diyorlar. Elimde de bir tane bulunuyor. Eğer Hakk'a yürürse içindekileri nasıl kurtarabilirim? Ayrıca yenisini almayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

İçindekileri kurtarmak genelde çok masraflı oluyor. Bütçe varsa tavsiyem SSD'ye depolaman olur. Tabi ne depolayacağına göre değişir bu.
Yerinde durduğu sürece bozulacağını düşünmüyorum. Tabi ki hızı düşecektir. 8 sene önce 210mb/s olan WD Green harddisk şuan 60mb/s hıza sahip.
Böyle yıprana yıprana hakkın rahmetine kavuşuyorlar dostum 😃

Arkadaşlar depolama için harddisk almayı düşünüyorum ama ömürleri 5-10 arasında diyorlar. Elimde de bir tane bulunuyor. Eğer Hakk'a yürürse içindekileri nasıl kurtarabilirim? Ayrıca yenisini almayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Veri kurtarma için amatör olarak evde yapabileceğiniz şeyler var. Biraz zaman harcarsanız öğrenebilirsiniz. HDD içinde arşivlik olarak Green serileri çok övülüyor. Ama içine işletim sistemide kuracağım diyorsanız WD Blue'lara bakmanızı tavsiye ederim.

Film dizi ve SSD kelimelerini yanyana düşünemiyorum. Arşiv için SSD çok pahalı.
Ayrıca önerileriniz var mı?
@humasettinozlecik WD'nin renklerine göre değişen özellikleri neler biliyor musun?
Bu arada yazmayı unutmuşum alacağım harddisk harici olacak. Onların dış iskeletini açıp içindekini ne olduğunu bilmiyoruz. Nasıl fark edeceğiz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı