HDD ve SSD Aynı Anda Nasıl Kullanılır?

SATA olan her model olur zaten de, DVD sürücü yuvası bazı bilgisayarlarda SATA 3 değil de, SATA 2 oluyor. O da daha düşük hız demek olur. O yüzden SSD'yi direkt olarak şu anki HDD'nin yuvasına takmanız daha iyi olur.

Ürünün tam adı buysa hocam bu şekilde aratıp satın alayım.
"HDD kızağı" şeklinde aratın.

Orada bir tane küçük kapak var, o kapağın vidalarını sökün ve çıkarın. O kapağın altında HDD'yi tutturan vidalar var. O vidaları sökün, HDD'nin üzerinde HDD'yi kasaya tutturmaya yarayan parçalar var. O parçayı çıkarın, SSD'ye takın. Ardından HDD'yi nasıl çıkardıysanız SSD'yi de öyle takın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video'nun 02:58 03:05 arası söktüğü yere 12,7mm hdd caddy alıp içine harddisk koyup yerleştiriyorsun
05:56 Harddiski söktüğü yere de SSD'yi yerleştiriyorsun. Ordaki harddiskin koruyucu metal kısmını söküp SSD'ye takman lazım HDD yuvasına oturabilmesi için

"HDD kızağı" şeklinde aratın.

Orada bir tane küçük kapak var, o kapağın vidalarını sökün ve çıkarın. O kapağın altında HDD'yi tutturan vidalar var. O vidaları sökün, HDD'nin üzerinde HDD'yi kasaya tutturmaya yarayan parçalar var. O parçayı çıkarın, SSD'ye takın. Ardından HDD'yi nasıl çıkardıysanız SSD'yi de öyle takın.
tamam hocam ssd takmayla ilgili video buldum benim pcnin videosunu sıkıntım hddyi takmayı başarabilirsim pcyi nasıl formatlicam onu bilmiyorum aslında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video'nun 02:58 03:05 arası söktüğü yere 12,7mm hdd caddy alıp içine harddisk koyup yerleştiriyorsun
05:56 Harddiski söktüğü yere de SSD'yi yerleştiriyorsun. Ordaki harddiskin koruyucu metal kısmını söküp SSD'ye takman lazım HDD yuvasına oturabilmesi için
saolasın hocam bu videoda çok yararlı olacak bana. Tek sorunum hdd ve ssd aynı anda takılınca nasıl formatlanır acaba o kaldı.

format attım bir kere hocam onda sıkıntı yokta ikisini bir takınca işlemler yine aynı mı merak ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı