HDD yerine SSD takmak

Şu an kullandığınız RAM'in markası, MHz'si ve anakartınızın markası ve ismi önemli. Söyleyin bulup atayım.

Anakart HP 845E
ram 2400 MHZ( komut satırından wmic memorychip get speed ile baktım )
ram in markasına leptabı açmadan bakma şansım var mı ?

RAM baya bilinmedik bir markaymış. Crucial 8GB DDR4 2666MHz CL17 CT8G4DFS8266 Ram - ebrarbilgisayar.com tek burdan bulabildim CL17 olan. Eğer burdan almak istemiyorsanız elinizdeki RAM`i satıp iki tane CL değeri düşük ve marka olan RAM alabilirsiniz.
RAM`i aldıktan sonra yine CPU-Z programından buraya Memory ve SPD kısımlarını atın fotoğraflarını. Doğru göndermişler mi ona bakalım. Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat burda da RAM için nasıl test yapılır o anlatılıyor. Eğer testler olurken sorun çıkarsa sorun hangisinde olduğunu anlamak için ilk olarak RAM`lerin taktığınız kısmını silgi ile silip teker teker takarak deneyin. İlk olarak yeni aldığınız RAM`i takın öyle test yapın sorun çıkarsa geri gönderirsiniz işte.

Attığınız
Önerdiğiniz ram dizüstü için değil sanırım. Benim ram in markası ramaxel ondan buldum.

Attığınız.

Önerdiğiniz RAM dizüstü için değil sanırım. Benim RAM'in markası ramaxel ondan buldum.

Ha pardon ona dikkat etmemişim. O zaman elinizdeki RAM'i satıp 2 çift, CL'si düşük olan ve aynı olan, aynı marka bir RAM almanız lazım.
Yoksa CL17 yok internette bulamadım ben dizüstü için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…