HDD'de Silinen Verileri Geri Getirme

Onur Saydam

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1525095460
Bugün yanlışlıkla format atacağım disk yerine, yedekleme diskini format ekranında sadece "sil" yaparak sildim. Biçimlendirmedim ve bölümlemedim.

Arkadaşlar geri getirme şansım var mı? 10 GB fotoğrafım vardı, bütün hayatım o fotoğraflardaydı. Lütfen yardımcı olun.

Veri kurtarma merkezindeki çalışan eğer bir oynama yaparsam yazılımsal olarak denersem geri getirmeyi işleri daha da zorlaştıracağımı söyledi. Bu doğru mudur?

Veri kurtarma merkezini aradım 300 TL dediler. Başka bir yolu var mı?

Hangi biçimlendirmeyi kullandınız hızlı mı? yavaş mı? yavaş ise dosyalarınızı kurtarmanız zahmetli olabilir yanlış ise düzeltin.Recuva ile deep scan yapmayı deneyin belki dosylarınızı bulur.

Arkadaşlar, windows içindeyken yapmadım silme işlemini.

SSD'ye format atıyordum, yanlışlıkla HDD'yi seçip sil dedim sadece. Farkedince de biçimlendirme yapmadım.

Dolayısıyla windows.old yok, hızlı-yavaş biçimlendirme de yapmadım. Sadece diski sil dedim format ekranındayken.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı