HDD'den veriler nasıl kurtarılır?

Lariah

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Z270F İ5 7600K GTX 1050Ti 4GB
Herkese selam,
Elimde fazla olan SSD'ye temiz Windows 11 kurulumu yapmak için aktif kullandığım SSD'yi söktüm.
Format disk bölümleme ekranında F10'a basarak diskpart'ta clean komutunu verdim. Sonradan fark ettim ki hard diskimi bir anlık boşluk ile biçimlendirmişim.
Sonrasında ise aktif kullandığım SSD'yi takarak sistemi açtım ve hard diskim biçimlenmemişti. Kontrol ettiğimde bütün dosyalarım yerindeydi. Hard diski sökerek kurulumlara devam ettim. Daha sonrasında diskimi sisteme bağladığımda diskim ayrılmamış olarak görünüyordu kısacası diskim biçimlendirilmişti. Harddiskimin içinde fotoğraf, vst ve presetlerim vardı. Yıllarca arşivlediğim proje dosyalarım ve presetlerimi nasıl kurtarabilirim verimli bir yol önerebilir misiniz ?

Eğer çok önemliyse işini profesyonel yapan firmalar var. Amatör olarak internette birkaç yazılım dolaşıyor kurtarmak için. Ne kadar iş yaptıkları tartışılır ama denemekte fayda var.

Şans eseri evet
Ekşi sözlükte "seagate" başlığında 16.sayfada bir yazar olay yaşamış. O paylaşımı okursanız size bir fikir verebilir. İngilizceniz varsa Seagate markasına mail atabilirsiniz, yoksa da bir şekilde dile hakim birini bulup derdinizi anlatın. Olumlu sonuç almanız dileğiyle...

500 GB laptop harddiskiydi. Faturası yok yardımcı olacaklarını sanmıyorum :7

Geri
Yukarı