HDD'ye format atıktan sonra başka bilgisayara takmak

Ahmet Epli

Kilopat
Makaleler
1
Diyelimki A bilgisayarının HDD sini söküp B bilgisayarına takıyoruz. Ve HDD B bilgisayarında iken format atıyoruz. Format işlemi bittikten sonra o HDD yi gene A bilgisayarına taksak sorunsuz şekilde sistem açılıp normal bir şekilde tam kapasite çalışır mı ?

Not: Yüklenecek işletim sistemi Windows 8 Pro 64 bit A bilgisayarının donanım özellikleri Windows 8 Pro 64 bit'i rahat bir şekilde kaldıracak durumda.

Çünkü A bilgisayarının bulunduğu yere gitmem zor sahibi HDD sini getirecek ben format atacam o geri götürüp takacak

Hayır çalışmaz. İşletim sistemi, kurulan bilgisayara göre ayarlar kendini. Sorduğun soruyu yanlış soruyorsun. Format atmak diskteki verileri silmektir. Ama sen bunu işletim sistemi kurma manasında söylemişsin. Ne söylemek istediğini doğru anlatman gerek. Sonra "siz çalışır dediniz ama mavi ekran veriyor açılışta" gibi bir manzarayı şimdiden görebiliyorum

:matrix:

Daha düzgün açıklayabilirdim fakat format attıktan sonra muhakkak bir işletim sistemi kurmam gerektiğini anlarsınız sandım af edersiniz.

Kardeşim dediğin konuyu bizzat denemiştim. Windows 7 kurarken sıkıntı oluyor. Ama Windows 8 bu sorunu ortadan kaldırmış.
Açtığın zaman Windows 8'i yeniden yükler gibi oluyor ve sistem olduğu gibi açılıyor. Fakat Windows 7 kuracağım diyorsan dosyaları kopyalam işlemi bittikten sorna kurulum yeniden başlatır. Yeniden başlattığında bilgisayarı kapat harddiski sök istediğin bilgisayara tak kurulumu tamamlayınca açılır.

öncelikle selamunaleykum. Ahmet eger w 8.1 b bilgisiyarında bios üzerinden formatı başlat.
(format bios tan başlamassa olmaz) ondan sonra windows 8.1 i yüklemeye başla sistem yüklenirken bilgisiyar yeniden başlayacaktır bilgisiyar kapanıp tekrar açılmadan bütün gücü cihazdan kes ondan sonra hdd sök a bilgisiyarına tak.
format bitmiştir şimdiden kolay gelsin :)

öncelikle selamunaleykum. Ahmet eger w 8.1 b bilgisiyarında bios üzerinden formatı başlat.
(format bios tan başlamassa olmaz) ondan sonra windows 8.1 i yüklemeye başla sistem yüklenirken bilgisiyar yeniden başlayacaktır bilgisiyar kapanıp tekrar açılmadan bütün gücü cihazdan kes ondan sonra hdd sök a bilgisiyarına tak.
format bitmiştir şimdiden kolay gelsin :)

a bilgisiyarının formatını bitirip masüstüne kadar ilerletip b bilgisiyarına takarsan
sistem açılmaz ayrıca karşına bır mavı ekran hatası gelir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı