HDD'yi disk yönetiminde göremiyorum

M/Emre_

Decapat
Merhaba,
Ben CD portumu HDD'ye çevirici aparat aldım ve içinde WD Blue HDD bulunuyor. Sistemin aslında ise Toshiba TR200 SSD var. HDD'yi Boot menüsünde görebiliyorum fakat sistemi SSD'den başlatıp disk yönetimini açtığımda sadece SSD gözüküyor ne yapmalıyım?

Hocam aygıt yöneticisine gelip donanım değişikliği tara yapın.

Hocam resim paylaşabilir misiniz? Büyük ihtimalle diske bir harf ataması yapmadınız.

Atanmamış bir cihaz olarak değil hiç gözükmüyor.

1.png

Hocam gördüğüm kadarıyla hala Driver D: Olarak gözüküyor. Tekrardan bağlantıyı kontrol edin. Belki bir ihtimal DVD SATA 1 olabilir. HDD SATA 3 ise geriye dönük sadece SATA 2 destekleyebilir.

Boot menüsü ise böyle.

Hocam resim paylaşabilir misiniz? Büyük ihtimalle diske bir harf ataması yapmadınız.

Hocam gördüğüm kadarıyla hala Driver D: Olarak gözüküyor. Tekrardan bağlantıyı kontrol edin. Belki bir ihtimal DVD SATA 1 olabilir. HDD SATA 3 ise geriye dönük sadece SATA 2 destekleyebilir.

Hayır SSD'den ben böldüm onu zaten fark ettiyseniz 1GB.

Sen bir sök o CD'yi SATA'ya dönüştüren aparatın soketini doğru yerleştirip yerleştirmediğine veya tam takılmış mı bir ona bak bence sorun yazılımsal değil donanımsal da olabilir.

Boot menüsünü paylaştım ve zaten bu diskte Windows 10 vardı ben Windows 10U CMD'den kod girerek sildim silmeden önce diskten Boot ediyordum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200725_214936.jpg
    Screenshot_20200725_214936.jpg
    84,5 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı