HDMI 1.4 Destekli Monitöre HDMI 2.0 Takılır mı?

Çözüm
HDMI üzerinden 120 Hz görüntü almak için HDMI sürümü en az 1.4b olmalı. HDMI 2.0 ve 1.4 aynı kabloyu kullanıyor, takıp deneyin. Olmazsa monitörün HDMI sürümü 1.4b değildir ve bu da 120 Hz görüntü alamayacağınız anlamına gelir.
HDMI üzerinden 120 Hz görüntü almak için HDMI sürümü en az 1.4b olmalı. HDMI 2.0 ve 1.4 aynı kabloyu kullanıyor, takıp deneyin. Olmazsa monitörün HDMI sürümü 1.4b değildir ve bu da 120 Hz görüntü alamayacağınız anlamına gelir.
Bugün Vatan Bilgisayar'dan IHS-08 4K ULTRA HD 3D HDMI KABLO ALTIN UÇLU 1.8M bunu aldım ve şu an 2K Görüntü desteği sağlıyor fakat 60 Hz. Bu ürünü iade edip 2.0 Uyumlu kablo alırsam bir şey değişir mi? Ben 3 sene boyunca 144 Hz kullandığım için açıkcası şu an 60 Hz gözümü aşırı derecede bozmakta. Haliyle de bilgisayarı kullanamıyorum dünden beri. 2-3 ay kadar idare etmesi için 120 Hz arıyorum. Yeni nesil ekran kartları geldiği zaman komple yeni bir kasa dizeceğim. Dediğim gibi bunu iade edip 2.0 sürüm alsam Hz konusunda bir değişiklik olur mu?

Olmaz zira 1.4 ve 2.0 aynı kabloyu kullanıyor. Monitör ve ekran kartınız nedir?
Yani HDMI yönünden 120 Hz elde edemeyeceğim anlamına geliyor. DP desteklemediği için ekran kartım ve anakartım HDMI ile 120 Hz götürür düşüncesindeydim. Peki bir öneriniz var mı? İdare amaçlı 2-3 ay kadar beni götürebilecek 100 Hz ve üzeri bir bağlantı türü? Dönüştürücüler vs oluyorsa onları da alabilirim.
Olmaz zira 1.4 ve 2.0 aynı kabloyu kullanıyor. Monitör ve ekran kartınız nedir?
Monitörüm Dell S2417DG ekran kartım ise GT 740.

Dual Link DVI'dan DisplayPort'a aktif dönüştürücü adaptör olursa olabilir. Yalnız bu adaptör ucuz olmayacaktır.
O bahsettiğiniz ürünü N11 sitesinden 25 TL gibi bir fiyata sipariş ettim ama monitöre görüntü vermiyordu. Burada olduğu gibi hata veriyordu. Eğer bildiğiniz DVI D 24+1 to DP Dönüştürücü varsa link belirtirseniz çok sevinirim. Bu arada diğer hesabım monitör ismini küçük yazdığım için ceza aldı :)

download.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı