HDMI 2.1 veya TYPE-C/DP ile 240Hz ve G-Sync özellikleri kullanılabilir mi?

And

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopta HDMI 2.1 ve TYPE-C/DP çıkışları mevcut. Bir monitör almak istiyorum ancak bu girişler ile monitörün 240Hz ve G-Sync özelliklerini kullanabilir miyim bilmiyorum. DisplayPort olmadan kullanamazsın diyenler var, HDMI 2.1 olduğu için kullanabilirsin diyenler var. Durumuma bir açıklık getirebilir misiniz? TYPE-C/DP ile DisplayPort kanalı kullanılabilir mi?

HDMI 2.1 ile G-Sync açılabiliyor. Bunun için hem moninörün HDMI sürümü hem laptopun HDMI hem kablonun HDMI sürümü 2.1 olmalı.

Type-C portunuz DP özellikliyse yani görüntü aktarımına izin veriyorsa (ki öyle belirtmişsiniz) Type-C to DP kablosu işinizi görür ve G-Sync açabilirsiniz.

Type-C to DP önerim olan kablo budur.
HDMI 2.1 önerim olan kablo budur.

Ekstra olarak MiniDP çıkışınız varsa onunla da aynı özellikleri kullanabilirsiniz.

HDMI 2.1 ile G-Sync açılabiliyor. Bunun için hem moninörün HDMI sürümü hem laptopun HDMI hem kablonun HDMI sürümü 2.1 olmalı.

Type-C portunuz DP özellikliyse yani görüntü aktarımına izin veriyorsa (ki öyle belirtmişsiniz) Type-C to DP kablosu işinizi görür ve G-Sync açabilirsiniz.

Type-C to DP önerim olan kablo budur.
HDMI 2.1 önerim olan kablo budur.

Ekstra olarak MiniDP çıkışınız varsa onunla da aynı özellikleri kullanabilirsiniz.
Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Cihazda HDMI2.1 var ancak Monitörde 2.0 varsa kullanılmıyor anladığım kadarıyla. Ama TYPE-C/DP bağlantısı ile Monitörün DisplayPort girişi ile 240hz ve gsync kullanabiliyorum doğru mı anladım acaba?

Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Cihazda HDMI2.1 var ancak Monitörde 2.0 varsa kullanılmıyor anladığım kadarıyla. Ama TYPE-C/DP bağlantısı ile Monitörün DisplayPort girişi ile 240hz ve gsync kullanabiliyorum doğru mı anladım acaba?
Monitör üzerinde HDMI 2.0 varsa G-sync açamazsınız. Fakat 240Hz alırsınız. HDMI 2.0 çünkü 240 Hz destekliyor.

Type-C to DP portu ise önemlidir. Thunderbolt destekli olanlar yüksek bant genişliğine sahip oluyor ve G-sync açılabiliyor. 240Hz almanız da sakınca yoktur.
1.4v DP portun varsa ve önerdiğim kabloyu da alıyorsan 240Hz alırsın.
Yalnız şunu unutma; Laptop portlarının versiyonu ve görüntü aktarım özellikleri bunlara uyumlu olması şart.

Monitör üzerinde HDMI 2.0 varsa G-sync açamazsınız. Fakat 240Hz alırsınız. HDMI 2.0 çünkü 240 Hz destekliyor.

Type-C to DP portu ise önemlidir. Thunderbolt destekli olanlar yüksek bant genişliğine sahip oluyor ve G-sync açılabiliyor. 240Hz almanız da sakınca yoktur.
1.4v DP portun varsa ve önerdiğim kabloyu da alıyorsan 240Hz alırsın.
Yalnız şunu unutma; Laptop portlarının versiyonu ve görüntü aktarım özellikleri bunlara uyumlu olması şart.
Özellikler şu şekilde TYPE-C/DP olarak yazıyor ve epey’de mini display port 1.4 gözüküyor. Bu özellikler yeterli mi acaba 240 hz ve GSYNC kullanımı için?(240hz+Gsync) Alacağımız monitör de yine Display Port v1.4 mü olmalı?

Dosya Ekleri

• 0D0A8AEB-6923-4C43-868B-56D47E278BE9.jpeg
    0D0A8AEB-6923-4C43-868B-56D47E278BE9.jpeg
    177,9 KB · Görüntüleme: 38
  • 55B70F9B-085E-4B1F-92F3-03A3BA8945DA.jpeg
    55B70F9B-085E-4B1F-92F3-03A3BA8945DA.jpeg
    250 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Özellikler şu şekilde TYPE-C/DP olarak yazıyor ve Epey'de mini DisplayPort 1.4 gözüküyor. Bu özellikler yeterli mi acaba 240 Hz ve G-SYNC kullanımı için?(240Hz+G-SYNC) Alacağımız monitör de yine DisplayPort v1.4 mü olmalı?

DP yazıyorsa görüntü aktarımı var demektir.
MiniDP to DP'de iş görür. G-Sync açılabilir ve 240Hz ayarlanabilir.
Mini DP to DP bu kabloyu öneririm. Bak yorumlarda Monster laptop kullanan birinin yorumu da mevcut.
Laptop portlarının versiyonlarını öğrenmek kolay olmuyor. Fakat monitörde ki DP en az 1.2 olur ve yeterlidir.

Acer Nitro 5 AN515-58-79YK

var ve hdmi 2.1 ve aşağıdaki usb-c özellikleri var. DP var diye gözüküyor ama 10gbps'ye kadar diye birşey yazıyor o DP ile alakalımı bilemedim bir yardımcı olur musunuz.
pusat usb-c/DP alırsam çalışır mı? Mini DP yok ve çok yeni model bir laptop.
2.si benim 1080p 240 hz monitörüm var onda bu kablo iş görür mü?
1706639275156.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı