HDMI dönüştürücü arızalı mı?

LshuPİ

Hectopat
HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum. İlk başlarda hafif oynayınca ekran gidiyordu sonra ben sabit kalsın diye bantladım sonra biraz daha düzeldi ama son 3 4 gündür masa sallansa bile ekran gidiyordu ve bugün de komple gitti ekran hiç gelmiyor. PC'yi kapatıp açınca sadece siyah ekran oluyor monitörün ışığı mavi yanması gerekirken turuncu yanıyor sadece. Sorunun kaynağı dönüştürücüdür diye düşünüyorum. Bu arada VGA to DVI dönüştürücü alsam daha mı iyi olur cevaplarsanız sevinirim.
(Monitörümde sadece VGA girişi olduğu için dönüştürücü kullanmam gerek.)

DVI dönüştürücüler biraz daha sağlam oluyor sanırım tabii dönüştürücüye de bağlı ekran kartında bir sorun olma olasılığı da var düşükte olsa ya da kablo eğer HDMI çıkışı olan televizyon ve HDMI kablosu varsa deneyin derim almadan önce.

DVI dönüştürücüler biraz daha sağlam oluyor sanırım tabii dönüştürücüye de bağlı ekran kartında bir sorun olma olasılığı da var düşükte olsa ya da kablo eğer HDMI çıkışı olan televizyon ve HDMI kablosu varsa deneyin derim almadan önce.
Ya bu dönüştürücünün hdmi olan kısmı takılıyken hafif oynatınca ekran gidiyordu hemen ekran kartından olmaz herhalde

Ya bu dönüştürücünün HDMI olan kısmı takılıyken hafif oynatınca ekran gidiyordu hemen ekran kartından olmaz herhalde.

Yani dönüştürücüdendir büyük ihtimal ama ekran kartını da denerdim ben imkanım olsa boşa dönüştürücü almazdım bozuksa DVI dönüştürücü alacaksanız karttaki DVI şekline dikkat edin bazısı + bazısı - DVI oluyor farklı şekilleri var - ise + alırsanız uymaz + ise - alırsanız da uyar yani adlarını bilmiyorum o yüzden - + dedim şekillerine göre.

Yani dönüştürücüdendir büyük ihtimal ama ekran kartını da denerdim ben imkanım olsa boşa dönüştürücü almazdım bozuksa DVI dönüştürücü alacaksanız karttaki DVI şekline dikkat edin bazısı + bazısı - DVI oluyor farklı şekilleri var - ise + alırsanız uymaz + ise - alırsanız da uyar yani adlarını bilmiyorum o yüzden - + dedim şekillerine göre.
Yeni dönüştürücü aldım şuan ekranda hiç sıkıntı yok. Yorumların için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı