HDMI girişli anakarta DP takma

Daha fazla  
Yeni monitör'de DP kablo geldi, anakartta DP giriş yok. Nasıl takabilirim? Ekran kartsız APU kasa. DP to HDMI dönüştürücü mü alayim? HDMI kablo mu alayim? HDMI kabloyla 1080p 180Hz görüntü alabilir miyim? Önereceğiniz kablo link var mı?

HDMI kablo alman en mantıklısı olur. Dönüştürücü kaboların iyisi olmayınca sıkıntı çıkıyor ve görece daha pahalılar.

HDMI ile 180 Hz alıp alamayacağınızı anakartin ve monitörün port sürümü belirliyor. Monitöre DP de taksaniz anakartta HDMI olacağı için fark olmaz, onu söyleyeyim.

Hdmi 2.0 ve üzeri bir kablo alıp kullanmanız en mantıklısı.

Tabii ki kasa hdmi çıkışınızın da en az hdmi 2.0 olması gerekiyor.

HDMI kablo alman en mantıklısı olur. Dönüştürücü kaboların iyisi olmayınca sıkıntı çıkıyor ve görece daha pahalılar.

HDMI ile 180 Hz alıp alamayacağınızı anakartin ve monitörün port sürümü belirliyor. Monitöre DP de taksaniz anakartta HDMI olacağı için fark olmaz, onu söyleyeyim.

Anakart ve monitör port sürümleri uygun mu sizce? 180Hz alabilir miyim?

@Yıldırım34 Uyumlu mu sence? Önereceğin kablo var mı?

Hocam anakartın HDMI 2.0b Monitörün 2.1 destekliyor. HDMI bağlantıda problem olmayacaktır. 180Hz alabilirsiniz.
Ürün önermekten ziyade kendim önemli cihazlarda Paugge marka HDMI kullanıyorum...

Teşekkür ederim, sağlıklıca kalın.

Hocam anakartın HDMI 2.0b Monitörün 2.1 destekliyor. HDMI bağlantıda problem olmayacaktır. 180Hz alabilirsiniz.
Ürün önermekten ziyade kendim önemli cihazlarda Paugge marka HDMI kullanıyorum...

2.1 HDMI alıyorum.

@Yıldırım34 Soru-Cevap'ta 120Hz destekleriği yazıyor. 180Hz veren kablo var mı?
1702388550820.png

Soru cevap kısmına takılmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı