Çözüldü HDMI görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

simsekmemo

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16 gb ram
Ekran kartı
Nvidia geforce GTX 750ti
Anakart
H81
İşlemci
intel core i5 4570
Monitörümü VGA ile kasaya bağladığımda görüntü geliyor çok güzel şekilde. Ancak aynı şekilde HDMI ile bağlamaya çalışıyorum ancak görüntü siyah oluyor hiçbir şey gelmiyor monitörün Power tuşuna bastığımda ise sinyal yok diye bir yer çıkıyor geri kapanıyor yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki yeni monitör alsam bu sorun çözülür mü bu monitörü almayı düşünüyordum zaten. https://www.hepsiburada.com/casper-...esync-g-sync-fhd-led-monitor-pm-HBC00002Z6L2Z

Monitörden önce ekran kartınızı ve şu anki monitörünüzü detaylıca test edin. Mümkünse ödünç bir HDMI kablosu alın. Eğer kablo değiştirmenize rağmen sorun düzelmediyse bilgisayarınızı HDMI girişi olan bir monitöre veya TV'ye bağlayın. Sorun yine düzelmediyse bu durumda ekran kartınızdaki HDMI portu hasar görmüş olabilir. HDMI portu kolay kolay hasar görmez ya özellikle içindeki pinleri yamultmak için tornavida vs. sokmak gerekir ya da toz girmiştir. Sorun ekran kartında değilse geriye tek seçenek monitör kalıyor.
Kabloyu kontrol ettiniz mi? Ekran kartındaki VGA'dan görüntü alıp HDMI'dan görüntü alamıyorsanız ya sorun kablodan kaynaklıdır ya da monitörden. Bir ihtimal ekran kartınızın HDMI portu da zarar görmüş olabilir.

Peki yeni monitör alsam bu sorun çözülür mü bu monitörü almayı düşünüyordum zaten. https://www.hepsiburada.com/casper-...esync-g-sync-fhd-led-monitor-pm-HBC00002Z6L2Z

Monitörden önce ekran kartınızı ve şu anki monitörünüzü detaylıca test edin. Mümkünse ödünç bir HDMI kablosu alın. Eğer kablo değiştirmenize rağmen sorun düzelmediyse bilgisayarınızı HDMI girişi olan bir monitöre veya TV'ye bağlayın. Sorun yine düzelmediyse bu durumda ekran kartınızdaki HDMI portu hasar görmüş olabilir. HDMI portu kolay kolay hasar görmez ya özellikle içindeki pinleri yamultmak için tornavida vs. sokmak gerekir ya da toz girmiştir. Sorun ekran kartında değilse geriye tek seçenek monitör kalıyor.

Çözüm
Sorun benim mallığımdanmış nasıl aklıma gelmedi anlamadım.

Kasamda 2 farklı HDMI yeri var. Dediğin gibi taktığım yer bayağı bir tozlanmış. Hatta tam oturmuyormuş bile. İkinci yere taktığımda ise anında görüntü geldi. Sorunum çözüldü. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı