HDMI ile 144 Hz alınabilir mi?

Eki Görüntüle 479362Eki Görüntüle 479363

bence herhangi bir sıkıntı yok. ben zaten araştırmıştım bu hdmi ile 144hz alma durumunu ve alabileceğimi öğrenmiştim. ama kime sorsam kağıt üstündeki veriler tutmaz, sen dp kablosu al dedi. ben de garantiye almak istedim. şu an bence gayet 144hz alabiliyorum.
piyasada 144Hz monitör almak isteyen neredeyse herkesin merak ettiği bir konu bu; 144Hz hdmi kablosuyla alınabilir mi yoksa sadece dp kablosu ile mi. ve ortalıkta cidden bilmeden yorum yapan çok büyük bir kitle var. üstelik bunların başında vatan, mediamarkt gibi mağazaların satıcıları var. açıp gösteriyorum hdmi 1.4 ve üzerinin desteklediğini, adamlar sen çok biliyorsun bakışı atıp alamazsın 144Hz. display port kabloları şu tarafta diyor. hatta bazıları mağazada display port kablosu var mı yok mu onu bile bilmiyor.

umarım bu konu yeni monitör almak isteyen arkadaşlar için yararlı olur. monitörünüz ve ekran kartınız, ikisi de aynı anda hdmi 1.4 veya üstü bir sürüm destekliyorsa full hd çözünürlükte 144Hz görüntü alabiliyorsunuz. sadece almaya karar verdiğiniz modeli kendi markasının internet sitesinden güzelce bir araştırın ve bakın hangi sürümü destekliyor diye. sonra uygunsa alın.
Eyvallah reis adamsın

Yeni konular

Geri
Yukarı