HDMI ile Bilgisayar TV'ye bağlanırsa yırtılma olur mu?

Hyperion33

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Wirtschaftsinformatiker
Herkese merhaba. Ben daha büyük ekranda oynamak için güzel bir HDMI kablosu alıp televizyonda oyun oynamak istiyorum. Bazı kuşkularım var, görüntüde yırtılmalar olur mu? Görüntü kalitesinde düşüş olur mu?

Televizyonun pixelleri daha büyük olduğu için görüntü kalitesi otomatik olarak düşüyor. Bunun grafik ayarları ile alakası yok birkaç gün önce konusu açıldı hatta oraya da yazmıştım.

Bence ondan önemli sorunların olmalı giriş gecikmesi nasıl olacak gibi ...
Yırtılma 60 Hz bir monitörde olandan farklı olmayacak. Görüntü kalitesi normal televizyon izleme mesafesinde kullanırsanız onda da televizyon izlerken mevcut netlikle aynı olacak. Ama giriş gecikmesi konusu fareyi oynatırken bile hissettirecek ve spor oyunları dışında pek kullanışlı olmadığını göreceksiniz.

Evde 4K televizyon var bazen film izlemek için kasayı takıyorum ve görüntü kalitesi baya bir net oluyor. Fakat oyun için iyi değil Hz değeri düşük.

Bence ondan önemli sorunların olmalı giriş gecikmesi nasıl olacak gibi ...
Yırtılma 60 Hz bir monitörde olandan farklı olmayacak. Görüntü kalitesi normal televizyon izleme mesafesinde kullanırsanız onda da televizyon izlerken mevcut netlikle aynı olacak. Ama giriş gecikmesi konusu fareyi oynatırken bile hissettirecek ve spor oyunları dışında pek kullanışlı olmadığını göreceksiniz.
Araba yarışı, basketbol vb. oyunları oynamak için sormuştum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı