HDMI ile monitörden görüntü gelmiyor

dulkadiroğlu

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
LG 32GN600-B
Merhaba. Monitörüme, HDMI ile bağlanan Windows 10 cihazımdan görüntü aktaramıyorum. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile sildikten ve Windows güncellemesini yaptıktan sonra görüntü geliyor ancak bir süre sonra tekrar siyah ekrana dönüşüyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Ekran kartı: AMD Radeon RX 6600M.

Dosya Ekleri

• en son.png
    en son.png
    43,4 KB · Görüntüleme: 18
Windows Update sonradan ekran kartı sürücüsünü otomatik yüklüyor olabilir.

Öncelikle bilgisayarınız dizüstü mü yoksa masaüstü mü onu öğrenebilir miyim?

Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız kendi paneline görüntü verip harici monitörde mi görüntü vermiyor?

Monitör bir süre sonra görüntü kesiyor demişsiniz. Görüntüyü ne kadar süreliğine alıyorsunuz? 1-2 saniye gibi kısa bir süreliğine görüntü verip kesiyor mu? Monitörü kapat-aç yaptığınız zaman yine aynısını yapıyor mu yoksa bu sefer hiç mi görüntü vermiyor?

Öncelikle bilgisayarınız dizüstü mü yoksa masaüstü mü onu öğrenebilir miyim?

Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız kendi paneline görüntü verip harici monitörde mi görüntü vermiyor?

Monitör bir süre sonra görüntü kesiyor demişsiniz. Görüntüyü ne kadar süreliğine alıyorsunuz? 1-2 saniye gibi kısa bir süreliğine görüntü verip kesiyor mu? Monitörü kapat-aç yaptığınız zaman yine aynısını yapıyor mu yoksa bu sefer hiç mi görüntü vermiyor?
Cihazım dizüstü. Kendi paneline görüntü veriyor, sorun yaşamıyorum o konuda. Harici monitöre görüntü aktaramıyorum. Görüntüyü bazen birkaç gün boyunca alabiliyorum, ama birden gidiyor. Monitörü kapatıp açtığımda da sorun çözülmüyor.

Bilgisayarınızın marka, modelini ve işletim sisteminizin ne olduğunu (32bit/64bit seçeneklerinden hangisi olduğu dahil) söyleyebilir misiniz?

MSI Alpha 15 B5EEK Win10 64 Bit

Bu adresteki sürücüyü indirdim. Bunu yüklemeyi deneyeceğim. Şimdi yeniden başlattığımda görüntü geldi sürücüyü sildiğim için.
Windows güncellemelerini kapatarak dene. Belki ekran kartı sürücün güncelleme nedeniyle değişiyor olabilir.
İndirdiğin sürücü işe yaramazsa bunu indirmeyi deneyebilirsin. MSI'ın senin cihazın için kendi sunduğu sürücüdür.

Windows güncellemelerini kapatarak dene. Belki ekran kartı sürücün güncelleme nedeniyle değişiyor olabilir.
İndirdiğin sürücü işe yaramazsa bunu indirmeyi deneyebilirsin. MSI'ın senin cihazın için kendi sunduğu sürücüdür.
Ben de öyle düşündüm. Şu an en güncel sürüm kurulu gözüküyor. Yine aynı sorun devam ederse burdan yazacağım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı