HDMI ile No Signal hatası

isotbaba

Centipat
Ekran kartı
Sapphire RX580 4GB
Merhabalar şu son 2 senedir bu hata ile uğraşıyorum bazen oyun ortasında görüntü gidiyor bazen de şu anki gibi bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü gelmiyor No Signal yazıyor. Sorunun nerede olduğunu da bilmiyorum bilgisayarı televizyona HDMI kablosu ile bağlayınca görüntü var. Monitörü de PC'de kullandığım VGA to HDMI dönüştürücü kablo ile laptopa bağladığımda yine görüntü geliyor. Yani tüm materyaller çalışıyor ama aralarında uyum yok gibi. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonuzu değiştirebilirsiniz. Bilgisayardaki ekran kartı sürücünüzü de kaldırıp tekrar kurabilirsiniz.

Kablonuzu değiştirebilirsiniz. Bilgisayardaki ekran kartı sürücünüzü de kaldırıp tekrar kurabilirsiniz.
Hocam sorun kabloda olsaydı laptopa görüntü gitmezdi diye düşündüm ayrıca şu ana kadar 10 tane kablo değiştirmişimdir hepsinde aynı problem yaşandı.
Dediğiniz gibi driverı sildim ve en son sürümü yeniden yükledim ama değişen bir şey yok.
Bence benim bilgisayarımın dönüştürücülerle bir sorunu var çünkü düz HDMI kablo ile televizyona bağlayınca bir sorun yok.
Sanırım tek çözüm HDMI girişli yeni bir monitör almak. Onda da aynı sorun çıkarsa artık ne yaparım bilmiyorum. Öneriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı