HDMI splitter ne işe yarar?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Çift bilgisayar kurdum ama 1 monitörüm var. Asıl monitörümde girişler arasında geçiş yapabiliyorum ama 2. monitörüm eski olduğu için böyle bir seçeneğim yok. Mecburen VGA to HDMI kullanıyorum.

Şimdi 2 PC olduğu için arasında geçiş yapmam için bir aparata ihtiyacım vardı ve HDMI splitter diye bir şey buldum. Bu benim aradığım şey mi? Acaba işime yarar mı? Örnek vereyim 2 HDMI bağlayınca ortadaki tuşa bassam 1. PC'ye tekrar bassam 2. PC'ye geçer mi?

Ekran görüntüsü 2024-01-23 005431.png

HDMI splitter adı üzerinde "split" ediyor. Yani tek bir kaynaktan gelen görüntüyü 2 çıkışa bölüyor. Almanız gereken şey "HDMI Merger" splitter değil.

Edit: "Bi-Direction" yazısını şimdi gördüm. Evet işe yarar, çift yönlü switch etmeyi sağlıyor.

Çift bilgisayar kurdum ama 1 monitörüm var. Asıl monitörümde girişler arasında geçiş yapabiliyorum ama 2. monitörüm eski olduğu için böyle bir seçeneğim yok. Mecburen VGA to HDMI kullanıyorum.

Şimdi 2 PC olduğu için arasında geçiş yapmam için bir aparata ihtiyacım vardı ve HDMI splitter diye bir şey buldum. Bu benim aradığım şey mi? Acaba işime yarar mı? Örnek vereyim 2 HDMI bağlayınca ortadaki tuşa bassam 1. PC'ye tekrar bassam 2. PC'ye geçer mi?

Eki Görüntüle 2093515

Senin aradığın birleştirme iken ayrıştırma aracı bulmuşsun yukarıdaki arkadaşa katılıyorum birleştirici bulmalısın.

Evet işe yarar.

Hocam yarar ama benim kafam karıştı bayağı şimdi benim monitör VGA girişli bu yüzden VGA to HDMI kullanıyorum ekran kartları HDMI şimdi ben bu ürünü kullanmak için 2 tane ekran kartına 1 tanede monitöre bağlayacağım değil mi? 3 tane HDMI almam gerekiyor yani.

Hocam bir de site hakkında bilginiz var mı Trendyol ve Hepsiburada gibi sitelerdede satıyorlar aynı ürünü ama orada daha pahalı alsam sıkıntı olur mu acaba?

Hocam yarar ama benim kafam karıştı bayağı şimdi benim monitör VGA girişli bu yüzden VGA to HDMI kullanıyorum ekran kartları HDMI şimdi ben bu ürünü kullanmak için 2 tane ekran kartına 1 tanede monitöre bağlayacağım değil mi? 3 tane HDMI almam gerekiyor yani.
1705963736889.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı