HDMI to VGA çevirici taktıktan sonra "no Signal" hatası

Kinzuke

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Eski masaüstü bilgisayarımdan kalma 21.5 inc AOC sadece VGA girişli bir monitörüm var. Şu an Monster notebook kullanıyorum ve monitörü ikinci ekran olarak kullanmak için HDMI to VGA bir adaptör(çevirici) satın aldım. Monster ile bağlantıyı yaptığımda monitörden "no Signal" uyarısı alıyorum. Önce adaptörün bozuk olduğunu düşündüm fakat başka laptop ile aynı adaptörü monitörüme bağladığımda direkt olarak görüntünün geldiğini gördüm. Levono Ideapad'ten görüntü sağladım.

Bunun üzerine direkt olarak HDMI çıkışımda bir sorun olduğunu düşünüp Televizyon'a Monster'dan direkt HDMI - HDMI bağlantı yaptığımda çalıştığını gördüm. Dün yaklaşık 8 saat her yolu denememe rağmen bir çözüm bulamadım (Intel grafik sürücülerini yükle kaldır, eski sürümleri dene, NVIDIA sürücülerini kaldır dene vb.) Konu hakkında bilgisi olan ya da önerisi olan yardımcı olabilir mi teşekkürler. Şu an BIOS üzerinden Intel kartını bloke edip sadece NVIDIA üzerinden görüntü sağlamaya çalışıyorum fakat sanırım her BIOS sürümünde devre dışı bırakma yok.

Laptop: Monster Abra a5v13.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Etkin sinyal çözümleme değiştirip deneyebilirsiniz.

Etkin sinyal çözümleme değiştirip deneyebilirsiniz.

Hocam laptop dahili monitörü 60.52 Hz gözüktüğünden 60 Hz sabitleyip bu uygulamayı denemiştim belki sorun Hertz üzerinden olduğunu düşünüp fakat çalışmamıştı, tahmini olarak ne tür bir ayarlama yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğü ayarlayıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı