HDMI to VGA dönüştürücü ile görüntü alamıyor

woqRoot

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kısaca özetleyeyim hemen sıkıntımı; sistemimde Ryzen 5 3600 işlemci Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC ekran kartım var. Sistemimde HDMI çıkışlı bir güncel versiyon monitör kullanıyorum ve ekran kartımla olan bağlantısı direkt olarak HDMI, elimde ek olarak bir de VGA çıkışlı 19"inç monitörüm var. Bu monitörü kullanmak için Dark marka VGA to HDMI aktif dönüştürücü aldım sistemime taktığımda ekran vermiyor ama laptopa dönüştürücü ile birlikte taktığımda görüntü veriyor burada ki saçmalığı bir türlü çözemedim saatlerdir deniyorum ekran kartımda iki tane HDMI slotu var her ikisine de denesem veya sadece o dönüştürücülü olanı da taksam yine de görüntü alamıyorum. Ayrıca dikkatimi çeken bir şey oldu bunu da not olarak düşeyim ana monitörümün bağlantısını kesip sadece dönüştürücülü olan monitörü takıyorum sonra ekran gelmeyince de ana monitörü diğer slota taktığımda görüntü vermiyor. İkisini çıkarıp sadece ana monitörü bağladığımda ekran geliyor diğerini sonra taksam da gitmiyor sadece ikisini aynı anda takıp sistemi başlattığımda ikisinden de görüntü alamıyorum bunu ekranları tanımaya çalışıyor vs gibi bir fikre yordum ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Aparatta sıkıntı yok ama neden ana makine de görüntü alamıyorum bunu çözmeye çalışıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Not: BIOS yeni güncelledim, işlemciyi özellikle belirtmemin sebebi ise ekran kartı dışında direkt olarak anakartın üzerinde ki HDMI slotundan görüntü alamamam işlemciden kaynaklı olması bu seri de görüntü muhabbetti olmaması.

up++

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı