HDMI to VGA dönüştürücü kullanırken oyunlarda görüntü gidiyor

FortexFlyS

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunu PC'yi aldığımdan beri yaşıyorum. Sistemimdeki ekran kartında VGA çıkışı olmadığı için dönüştürücü kullanıyorum.

PC'yi normal olarak kullanabiliyorum, BIOS ekranı Windows açılırken falan görüntü kaybı yok. Bazı oyunlarda ekran gidip geliyor gidip geliyor mesela Watch Dogs 2 indirdim ve oyunu açtım. İlk başta hiç görüntü gelmedi, ayarları düşürdüm görüntü geliyor fakat arada bir gidiyordu. Dakikada bir, bazen hiç gitmiyor. Bazen hızlı hızlı gidip geliyordu. Ayarlar yüksekteyken ekrana direkt görüntü gelmiyor ama sesler tamamiyle var. Discord'dan ekran paylaşımı yaptım, arkadaşta hiçbir takılma yok araba sürüyorken sürdüğümün sesi falan geliyor. Video kaydında FPS düşmesi de yaşamıyorum.

Bazı oyunlar da hiç açılmıyor, istediğim kadar ayar düşüreyim olmuyor. Bazı oyunlar direkt açılıyor. Doom 2016 oynarken de bu sıkıntıyı yaşadım. Ayarlar ultradaydı. FPS kilidini yapınca düzeldi. CS:GO'da aynı şekilde 120'ye sınırlayınca düzeldi. Sürücülerim güncel, acaba sıkıntı ekran kartında mıdır yoksa dönüştürücüden mi kaynaklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı