HDMI to VGA düşük ses seviyesi sorunu

Serkan Hülagü

Hectopat
Daha fazla  
Ben Sapphire Amd Rx470 kullanıyorum monitörüm ise eski VGA çıkışlı bir monitor(HP w1907v).

Çevirici olarak:

Dark HDMI to VGA ve SES Dijital Analog Dönüştürücüsü (DK-HD-AHDMIXVGA) - Kablo ve Dönüştürücü - Aksesuar

Aktif dönüştürücüsünü kullanıyorum.

Ana sorunum: Herhangi bir telefonda çok iyi ses veren bir kullaklığım var full seste dinleyemiyorum ses o kadar yüksek fakat kulaklığı dönüştürücünün üzerindeki ses çıkışını kullanarak bağladığımda aldığım ses çok az bilgisayarımda ön paneli kullanmıyorum ön panel pini takılıda değil kulaklığı arka panele taktığımda hiçbir ses alamıyorum.

Yan sorun dönüştürücü üzerindeki ses çıkışını kullandığımda mikrofon çalışmıyor(arka panel almadığı için dönüştürücüdekine takıyorum).

(3.5mm jack çoklayıcı felan denedim arka çıkışta fakat arka çıkış çalışmıyor gibi duruyor bozulduğunu sanmam daha kullanmadım bugüne kadar kullanamadım.
Bütün sürücüler güncel.

Realtek high definition audio kullanmayı denedim fakat oda işe yaramıyor bir sebepten dolayı kulaklık ve mikrofonu ön panele takılı gibi gösteriyor ön paneli engelliyorum oda işe yaramadı.
Her türlü öneri ve yardıma açığım zamanınız için teşekkürler :D İstenirse kayıttan yürütme aygıtları veya realtek in resimelrini atabilirim. İyi günler.

Benim sorun tahminim dönüştücülerdeki ses çıkışı monitör içn kullaklığı taktığımda ses bu yüzden az geliyor. Arka Panele çoklayıcı kullanarak kulaklığı taktığımda hiçbir ses alamıyorum ve ilginç olanı sorun giderici jacklerin takılı olmadığını söylüyor.

Sonuç olarak burdaki hikayenin asıl amacı dönüştürücüdeki ses çıkışı dışında ses alamıyorum arka çıkıştan ses alabilmek için ne yapmam gerekiyor :D Çok uzun oldu.
msi h110m pro-vd anakartım var dönüştürücü veya digital to analog converter(DAC) alırsam daha iyi ses alabilirmiyim acaba çalışırmı ondan da değilim.Hayırlı bayramlar bu arada

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı