HDMI ve VGA çıkışlı monitörleri bir kullanmak

Yanlış mı anladım bilmiyorum fakat şu sekilde çözülebilir gibi geliyor. 5-6 tl lik DVI to HDMI dönüştürücü ile yeni monitörünüze, elinizdeki HDMI to VGA aktif dönüştürücü ile eski monitörünüze bağlanın.
Siz tekrar kontrol edin çünkü okurken tam anlamamış olabilirim iş yorgunluğu ile.

5-6 TL'lik dönüştürücülerden hayır gelmez. Aktif dönüştürücü gerekli.

5-6 TL'lik dönüştürücülerden hayır gelmez. Aktif dönüştürücü gerekli.
Hdmı to Vga demiyorum, VGA analog olduğu için sorun oluyor DVI dijital aktarım yapar zaten.
Emin olmadığım sadece mantıken olabileceğini düşündüğüm için yazmıştım, arkadaşı da yanlış yönlendirip sağda solda ucuz dönüştürücü aratmamak adına PC yi salona taşıyıp TV ile test ettim.
Elimdeki DVI to HDMI ( 5-6 TL) dönüştürücüyü ekran kartımın DVI çıkışına bağladım, HDMI kabloyu da bu dönüştürücüye bağlayarak kablonun diğer HDMI ucunuda TV nin HDMI girişine taktım, 49 inc tv de çatır çatır görüntü aldım. Ama donanım olarak yeterlilik konusu bilgim dahilinde değil ya da böyle bir yeterlilik durumu söz konusu mu bilemiyorum.

Son düzenleme:
Hdmı to Vga demiyorum, VGA analog olduğu için sorun oluyor DVI dijital aktarım yapar zaten.
Emin olmadığım sadece mantıken olabileceğini düşündüğüm için yazmıştım, arkadaşı da yanlış yönlendirip sağda solda ucuz dönüştürücü aratmamak adına PC yi salona taşıyıp TV ile test ettim.
Elimdeki DVI to HDMI ( 5-6 TL) dönüştürücüyü ekran kartımın DVI çıkışına bağladım, HDMI kabloyu da bu dönüştürücüye bağlayarak kablonun diğer HDMI ucunuda TV nin HDMI girişine taktım, 49 inc tv de çatır çatır görüntü aldım. Ama donanım olarak yeterlilik konusu bilgim dahilinde değil ya da böyle bir yeterlilik durumu söz konusu mu bilemiyorum.
Elimde DVI to HDMI yok, DVI to VGA ve HDMI to VGA var.

Elimde DVI to HDMI yok, DVI to VGA ve HDMI to VGA var.
Biliyorum, en ucuza mal olacak şekilde tarif ettiğim oluyor sanırım. Elinizde zaten bir aktif dönüştürücü var dediğim gibi ucuz bir dönüştürücü ve gerekli kablo neyse temin ederek çözüme ulaşacaktır diye tahmin ediyorum. Fakat dediğim gibi bu tür bir durumda ekran kartı destekleme yada yetmeme gibi bir detaya dair bir bilgim yok.

Biliyorum, en ucuza mal olacak şekilde tarif ettiğim oluyor sanırım. Elinizde zaten bir aktif dönüştürücü var dediğim gibi ucuz bir dönüştürücü ve gerekli kablo neyse temin ederek çözüme ulaşacaktır diye tahmin ediyorum. Fakat dediğim gibi bu tür bir durumda ekran kartı destekleme yada yetmeme gibi bir detaya dair bir bilgim yok.
Elimdeki imkanlar ile yapamayacağımdan ötürü kalsın demek durumunda kalıyorum. Teşekkürler yardımlarınız ve önerileriniz için. Konu kapanabilir.

Elimde fazladan Dvı to Hdmı var hediyem olsun diyeceğim ama hem kargosu hemde illa ki kabloda alınmak zorunda olduğu için aynı hesaba geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı