HDMI'dan görüntü alıp VGA'dan görüntü alamamak

umutmaden11

Hectopat
Merhaba dostlarım sistemimi kurduğumdan beri sorunlarla karşılaşıyorum ve şimdi sıradaki sorunum ise sistemimi HDMI ile televizyona bağladığım zaman görüntü alabiliyorum fakat aynı zamanda VGA ile kullanacağım monitörümü bağladığım zaman Windows ve APU sistemimin sürücüsü tanıyor. Tanımasına rağmen görüntü alamıyorum. Tanımla falan diyorum ama yok yani monitöre görüntü gelmiyor çözünürlüğü düşünüyorum yine gelmiyor. Monitörü laptopuma bağladım görüntü alabildim. Yani monitörde de sorun yok.

Sistemimi sorarsanız;
Anakart: MSI B350M PRO-VDH
İşlemci: Ryzen 3 2200G
RAM: Kingston Fury 4 GB 2666MHZ

Gerçekten aklım almıyor aktif dönüştürücü almak dışında bir çözüm yok mudur? İlgilenecek olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında analog görüntü çıkışı olmadığı ve aktif dönüştürücü kullanmadığın müddetçe hiçbir şekilde bir monitörün dijital görüntü portundan sinyal alamazsın.

Ekran kartını da belirtirsen güzel olur. Yeni nesil bir kartsa analog çıkışı zaten yoktur. Mecburen aktif dönüştürücü kullanacaksın.

Ekran kartında analog görüntü çıkışı olmadığı ve aktif dönüştürücü kullanmadığın müddetçe hiçbir şekilde bir monitörün dijital görüntü portundan sinyal alamazsın.

Ekran kartını da belirtirsen güzel olur. Yeni nesil bir kartsa analog çıkışı zaten yoktur. Mecburen aktif dönüştürücü kullanacaksın.
APU sistem kurduğumu belirttiğim için ekran kartımın olmadığını da söylemeyi düşünmedim. Aktif dönüştürücü aldım bugün fakat biosta kusursuz çalışırken windows başladığında 3 saniyede bir ekranı renkli karıncalar kaplıyor. Ne yapmalıyım bunun çözümü nedir?

İnternetten almadım bilgisayarcıdan özellikle aktif dönüştürücü olarak istedim ve markası HYTECH - HVS40 HDMI to VGA + Audio Çevirici olarak elimde duruyo fakat aynı dönüştürücüyü kullanarak bu monitörü laptopuma bağladım ve hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.Fakat kasamda windows açıldığı anda 3 saniyede bir gidip geliyor.Kanser olmamak elde değil.
Linkini buldum: Hytech Hy-hvs40 Hdmı To Vga Audıo Çevirici - n11.com

Merhaba
Ben bilgisayarı açınca ekranın resimdeki gibi heryeri nokta nokta oluyor... sağ tıklayıp kişiselleştire girip çıkınca düzeliyor....ekran kartını söküp taktım olmadı... farklı monitörde denedim aynı sorun onda da oldu... ekran kartı driverini güncelledim yine düzelmedi... onboard ekran kartını denedim onda da aynı sorun oldu... bu sorunun nedeni ne olabilir

Dosya Ekleri

• ekran.JPG
    ekran.JPG
    80,1 KB · Görüntüleme: 134
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı