Hearts of Iron 4 "Launching the Game failed." Hatası

muvahhidzade

Femtopat
Hearts of Iron 4'ü yaklaşık 1 senedir oynuyordum ancak son zamanlarda hiç girmemiştim. Oyuna tıkladığım zaman bir güncelleme geldi ve güncellemenin ardın resimdeki gibi bir hata vermeye başladı. Oyuna hiçbir şekilde giremiyorum.

Dosya Ekleri

• 1594564079390.png
    1594564079390.png
    344,5 KB · Görüntüleme: 220
Hocam öncelikle ana menüyü neden Türkçe yapmadınız. 😂
Öncelikle dosyaları doğrulatmayı deneyin ve mod kuruluysa modları kapatın.
İkinci olarak ise, eski kayıt dosyasından başlatmayı denediyseniz açmayabilir.

Son düzenleme:
Hearts of Iron 4'ü yaklaşık 1 senedir oynuyordum ancak son zamanlarda hiç girmemiştim. Oyuna tıkladığım zaman bir güncelleme geldi ve güncellemenin ardın resimdeki gibi bir hata vermeye başladı. Oyuna hiçbir şekilde giremiyorum.

Güncellemelerden sonra genel olarak dlc ve modlarda sıkıntılar oluyor :
-Oyun dosyalarını doğrulayın .
-modları ve dlcleri kapatın .
-oyunun başlatma seçeneklerini silip girmeyi deneyin.

Mod falan kurdunuz mu?
[/Q
Güncellemelerden sonra genel olarak dlc ve modlarda sıkıntılar oluyor :
-Oyun dosyalarını doğrulayın .
-modları ve dlcleri kapatın .
-oyunun başlatma seçeneklerini silip girmeyi deneyin.

Dosyaları doğruladım, dlc ve modların hepsi kapalı. Başlatma seçeneklerini silmeyi anlayamadım.
Hocam öncelikle ana menüyü neden Türkçe yapmadınız. 😂
Öncelikle dosyaları doğrulatmayı deneyin ve mod kuruluysa modları kapatın.
İkinci olarak ise, eski kayıt dosyasından başlatmayı denediyseniz açmayabilir.
Kayıtlı dosyadan başlattığımda herhangi bir hareket olmuyor, steam'den başlattığımda da zaten direk bu launcher'a yönlendiriyor.
Mod falan kurdunuz mu?
Kurmuştum ancak bu hatayı aldıktan sonra sildim.

Eğer risk etmez iseniz, oyun dosyalarından başlatıcıyı ( launcher ) bulun ve ardından yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
Hem oyun dosyalarına gidip "hoi4.exe" dosyasını yönetici olarak başlattım- ki bunu yapınca herhangi bir tepki gelmedi- hem de "dowser" adlı uygulamayı yönetici başlattım- launcher'ı yönetici olarak başlatmak için- ancak bir çözüme ulaştırmadı.

Hem oyun dosyalarına gidip "hoi4.exe" dosyasını yönetici olarak başlattım- ki bunu yapınca herhangi bir tepki gelmedi- hem de "dowser" adlı uygulamayı yönetici başlattım- launcher'ı yönetici olarak başlatmak için- ancak bir çözüme ulaştırmadı.
Maalesef daha önerebileceğim bir yol bilmiyorum.
Ancak şunları deneyebilirsiniz :
Oyun dosyalarına girerek başlatıcıyı silin ardından yeniden dosyaları doğrulatın. ( İlk bunu öneririm )
Klasik çözüm olarak silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Ek olarak ''reporter'' uygulamaları ile taratabilirsiniz. Belki eksik dll vb. bir dosya olabilir.

Geri
Yukarı