Hem okuyup hem çalışmak

DraugRZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, çalıştığım sağlık ocağında bir arkadaşım var kendisi sağlık sekreteri sabah 8 akşam 5 klasik çalışma saatleri var. Kendisi hemşirelik okumak istiyor. Hem sağlık ocağında çalışıp hem okumak istiyor. Bu mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, çalıştığım sağlık ocağında bir arkadaşım var kendisi sağlık sekreteri sabah 8 akşam 5 klasik çalışma saatleri var. Kendisi hemşirelik okumak istiyor. Hem sağlık ocağında çalışıp hem okumak istiyor. Bu mümkün müdür?

İstediği bölüm uygulamalı olduğundan açık öğretim programlarında yoktur diye düşünüyorum.
Bu sebeple okula gidip gelemesi gerekir.

Ama sağlık ocağının idaresi ile görüşüp part time çalışabilir ya da benzer bir şekilde bir özel hastane ile görüşüp yine part time iş bulabilir.

Sağlık ocağı devlet işi olduğu için malumunuz ülkemizde devlet işine bulunmamış hint kumaşı gözüyle bakılıyor yani bu işi bırakırsa ileride iş bulamamaktan korkuyor.

Hemşirelik istediği bölüm zaten şu an halihazırda güzel bir maaşı ve işi var hayallerinin peşinden koşmak istediğini söylemişti.
Diğer bölümlerden mezun olsa bile gene aynı maaşı hatta daha azını alacağı için pek gerek duymuyor.

Hemşirelik istediği bölüm zaten şu an halihazırda güzel bir maaşı ve işi var hayallerinin peşinden koşmak istediğini söylemişti.
Diğer bölümlerden mezun olsa bile gene aynı maaşı hatta daha azını alacağı için pek gerek duymuyor.

O zaman bir seçim yapmak zorunda.
Hayallerinin peşinden mi koşacak?
Yoksa iyi bir maaş ile rahat bir hayat mı sürecek?

Bu dönemde maalesef hayal pek işe yaramıyor benim naçizane tavsiyem devlet kadrosunda kalsın.

Geri
Yukarı