Hep uyuma isteği neden kaynaklanır?

Slenders

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hep uyuma isteğim var neden böyleyim sizce? Sabah kalkıyorum 8'de 1-2 saat oturuyorum uyuyorum sonra bu saatler de kalkıyorum 1-2 saat oturuyorum gene uyuma isteğim geliyor gece sabahlıyorum sonra. Canımı sıkan canımı acıtan ama sevdiğim için vazgeçemediğim bir olay canımı yakıyor ondan dolayı olabilir mi?

Kanına baktır 1. olarak vitamin eksikliğin var mı diye, 2. olarak fiziksel aktive yap spor falan, 3. olarak yediğin şeylere dikkat et zararlı şeyleri daha az tüket ve sağlıklı şeyleri daha fazla tüket, 4. olarak ise uyku düzenini kur yani uykunu düzgün al. Uyku herkes için aynı olmuyor bazıları 4 saat uyuyup rahat gününü geçiriyor ama bazıları 10 saat uyusa bile yorgun oluyor. Sana uygun bir saat bulmaya çalış çünkü az ya da fazla uyuman yorgun yapar vücudu. Düzgün uyuma saatini bulduktan sonra diyelim 7 saat uyuyunca mükemmel hissediyorsun, yattığın ortamın sessiz ve rahat olduğuna emin olman lazım. Birde en önemli olarak sabaha kadar yatmayıp sonra sabah yatarsan vücudun doğal olarak yorulur uyku düzeni o yüzden önemli.

Kanına baktır 1. olarak vitamin eksikliğin var mı diye, 2. olarak fiziksel aktive yap spor falan, 3. olarak yediğin şeylere dikkat et zararlı şeyleri daha az tüket ve sağlıklı şeyleri daha fazla tüket, 4. olarak ise uyku düzenini kur yani uykunu düzgün al. Uyku herkes için aynı olmuyor bazıları 4 saat uyuyup rahat gününü geçiriyor ama bazıları 10 saat uyusa bile yorgun oluyor. Sana uygun bir saat bulmaya çalış çünkü az ya da fazla uyuman yorgun yapar vücudu. Düzgün uyuma saatini bulduktan sonra diyelim 7 saat uyuyunca mükemmel hissediyorsun, yattığın ortamın sessiz ve rahat olduğuna emin olman lazım. Bir de en önemli olarak sabaha kadar yatmayıp sonra sabah yatarsan vücudun doğal olarak yorulur uyku düzeni o yüzden önemli.

Hımm anladımm peki beni üzen bir şey tetikliyor olabilir mi? Beni üzen bir şey olduğunu biliyorum dediğim gibi kafama çok takıyorum aklım hep kafama taktığım şey de olunca böyle oluyor olabilir mi? Gecelere kadar düşünüyorum da?

@Slenders Stres yorar insanı. Başka şeyler yapmaya çalış ne kadar saçma olursa olsun bir şey yap işte ama o şeyi düşünme. Düşünme derkende düşünmeyeceğim diye kendini aklına getirme sadece başka bir şeyi yap ve yaptığın şeye odaklan. Spor yapabilirsin hem aklını başka yere yöneltirsin hemde vücudunu geliştirirsin. Plank denen bir hareket var onu yapabilirsin zor ama eğlenceli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Slenders Stres yorar insanı. Başka şeyler yapmaya çalış ne kadar saçma olursa olsun bir şey yap işte ama o şeyi düşünme. Düşünme derkende düşünmeyeceğim diye kendini aklına getirme sadece başka bir şeyi yap ve yaptığın şeye odaklan. Spor yapabilirsin hem aklını başka yere yöneltirsin hemde vücudunu geliştirirsin. Plank denen bir hareket var onu yapabilirsin zor ama eğlenceli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım tamam, yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı