Hepsiburada kupon ile alınan ürün iade edilirse para iadesi nasıl yapılır?

Bay Soru

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i7-11800h, RTX 3050Ti, 16 Gb Ram
Meslek
Öğrenci
Mehabalar. Ben yaklaşık 1 sene önce Hepsiburada'dan kulaklık almıştım. Onu garantiye gönderdim ve bana değişim yapmak için belge verdiler. Ben de Hepsiburada ile iletişime geçtim. Ben 415 TL'ye almıştım. Hepsiburada'da en ucuzu 1290 TL gösteriyordu. 2 hafta Hepsiburada'nın stoklarına gelmesini bekledim gelmeyince farklı bir satıcıdan almak üzere bana aldığım zaman ki fiyatı olan 415 TL + 875 TL değerinde kupon verdiler. ( Hepsiburada üzerinden farklı bir satıcıdan almam için. ) Kargom bugün gelmesi gerekiyordu gelmedi. Ben gelirse ve iade edersem parayı nasıl alırım? Nakit olarak mı, kod olarak mı? Çünkü farklı sitelerde 750 civarına satılıyor.

Kuponu sadece hepsiburada adlı satıcıda kullanabiliyorsunuz diye biliyorum, tabii bu kupondan kupona değişiyor. 1 sene önce almışsınız, değişim kararı yapmışlar neden iade etmek istiyorsunuz?
Ben kuponu kullandım. Beni aradılar '' stoklarımızda bulunmadığı için farklı bir satıcıdan kullanılmak üzere size kupon veriyoruz'' dediler. Benim iade etme isteğim şu an hepsiburada da 1290 TL. Trendyol da 750 TL civarı. İade edip ordan alabilsem 500 Lira civarı para cebimde kalacak

Tamam o zaman farklı bir satıcıdan kullanılmak üzere kupon veriyorlarmış. Peki kupon ile beraber kaç liraya düşüyor.
Ben 415 Tl ye aldım geçen sene. Bana 415 Tl verdiler + ( kulaklık 1290 TL olduğu için 1290-415 den ) 875 TL kupon verdiler

Ama bir yandan mantıksız oluyor. Paranızı alabiliyorsanız, hangisi daha ucuz geliyorsa ordan alın.
İşte bilmiyorum acaba para mı verirler yoksa tekrar kupon mu verirler. Eğer kupon verilirse zaman kaybı.

Geri
Yukarı