Hepsiburada ürün fiyatının indirimli gibi gösterilmesi

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar bu aralar çok fazla görüyorum Hepsiburada'da ki mağazaların bazıları yalan indirim yapıyorlar. Örneğin 1100 TL'lik şeyi 2300 TL gösterip sonra %xx indirim gösteriyorlar. Fakat ürünün normal fiyatı 1100 TL. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Örneğin: xDrive ATAK Profesyonel Oyun | Oyuncu Koltuğu Sarı/Siyah Fiyatı
1.PNG

Sadece saçmalık ve buna inananlar oluyor. Ayrıca bunu yapan sadece HB değil bir çok yer yapıyor. "Kapatıyoruz" yazısı açıp yıllarca kapatmamak gibi bir şey. Tamamen kandırma üzerine kurulan bir taktik.

Yine sosyalde okumuştum bununla ilgili bir yazı. Hepsi burada başka firmaların ürününü de satıyor. Orada satıcı bilgisi var zaten. En yüksek satıcı ile en düşük satıcının arasındaki fiyat farkını indirim gibi gösterdiğini yazıyordu o yazıda. Doğruluğunu bilmiyorum tam ama olabilir çok mantıksız değil.
Arada gerçek indirimler de oluyor ama. Almadan piyasada fiyat araştırması yapmak daha doğrusu bence.

Bunun doğruluğunu anlamak için o ürün kodunu internette aratın bir çok fiyat çıkacaktır indirimli olup olmadığına bu şekilde karar verebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı