Hepsiburada üzerinden alınan Google Play hediye kodu çalışmıyor

MKara96

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Hatay
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522431048
Merhaba arkadaşlar, https://www.hepsiburada.com/google-play-hediye-kodu-p-HBV00000VYEFJ şu bağlantıdan satıcısı Hepsiburada olmak üzere 100 TL'lik hediye kodu satın aldım. Kod birkaç saat içinde mail adresime geldi. Ben de hemen girdim. Fakat "Hediye kartınızı kullanmanız için daha fazla bilgiye ihtiyacımız var. Bize ayrıntıları gönderin." şeklinde bir hata ile karşılaştım. İlgili forumu doldurup, faturam ile birlikte kayıt açtım ama yine bir sonuç alamadım. Google bana kod geçerli değil ya da sistemlerimiz ile eşleşmiyor şeklinde dönüş yaptı. Yok mu bunun çözümü? Hepsiburada'ya da güvenemeyeceksek ne yapalım biz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-06 225259.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-06 225259.png
    38,3 KB · Görüntüleme: 20
Kodun geldiği mail adresin ile Play Store'daki giriş yapılmış olan hesabın aynı mı?

Kodun geldiği mail adresin ile Play Store'daki giriş yapılmış olan hesabın aynı mı?
Onunla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Oradaki mail adresi sadece teslim için diye biliyorum. Ben farzı misal adında da olduğu gibi hediye edeceğim. Farklı bir mail adresi için kullandım ama.

Hepsiburada'ya ulaşman lazım. Telafi etmek için yeni kod tanımlanır diye tahmin ediyorum.
Bu tür ürünlerin iadesi falan bildiğim kadarıyla olmuyor. Hepsiburada gibi müşteri düşmanı bir firma verir mi ki? Ya da kanıt olarak ne tatmin eder bunları?

Onunla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Oradaki mail adresi sadece teslim için diye biliyorum. Ben farzı misal adında da olduğu gibi hediye edeceğim. Farklı bir mail adresi için kullandım ama.
Google destek ekibi öyle dediği için sordum ve bunun gerekli olduğunu düşünüyorum, sen HepsiBurada'dan kodu satın aldığın zaman Google o kodu senin HepsiBurada hesabının mailine tanımlamış olmalı, bu yüzden de o mail haricinde kullanımına izin vermiyor olmalı. Google destek ekibinin de anlattığı bu zaten.

Yani ben öyle pek sorun yaşamadım Hepsiburada ile wp üzerinden yazabilirsiniz robota birkaç kere müşteri temsilcisine bağla diyin.
En kötü Şikayetvar sitesine yazarsınız yarın dönerler. Önce müşteri temsilcisine bağlanıp sorun.
Google destek ekibi öyle dediği için sordum ve bunun gerekli olduğunu düşünüyorum, sen HepsiBurada'dan kodu satın aldığın zaman Google o kodu senin HepsiBurada hesabının mailine tanımlamış olmalı, bu yüzden de o mail haricinde kullanımına izin vermiyor. Google destek ekibinin de anlattığı bu zaten.
Hocamın dediği mantıklı geliyor. Müşteri temsilcisine mailin farklı olduğunu belirtin sonuçta para verdiniz karşılığında hizmet vermek zorundalar.

Google destek ekibi öyle dediği için sordum ve bunun gerekli olduğunu düşünüyorum, sen HepsiBurada'dan kodu satın aldığın zaman Google o kodu senin HepsiBurada hesabının mailine tanımlamış olmalı, bu yüzden de o mail haricinde kullanımına izin vermiyor. Google destek ekibinin de anlattığı bu zaten.
Eğer ki sistemi bu şekilde işletiyorlarsa bence çok saçma olmuş. Çünkü ürünü satarken bu hususu belirtmemişler. Bir de herkes gmail kullanmak zorunda değil ki. Hepsiburada Outlook'a kayıtlı olsa ürünü kullanamayacağız o zaman? Yine de sorarım bunu müşteri hizmetlerine.

Eğer ki sistemi bu şekilde işletiyorlarsa bence çok saçma olmuş. Çünkü ürünü satarken bu hususu belirtmemişler. Bir de herkes gmail kullanmak zorunda değil ki. Hepsiburada Outlook'a kayıtlı olsa ürünü kullanamayacağız o zaman? Yine de sorarım bunu müşteri hizmetlerine.
Böyle bir talimat gördüm de, size gelen e-postada hediyeyi kullan gibi bir seçenek var mı? Varsa Play Store'dan manuel olarak değil de e-posta üzerinden tıklayarak işleme devam edin.
Screenshot_20240406_232252_Chrome.png

Böyle bir talimat gördüm de, size gelen e-postada hediyeyi kullan gibi bir seçenek var mı? Varsa Play Store'dan manuel olarak değil de e-posta üzerinden tıklayarak işleme devam edin.
Eki Görüntüle 2161256
Şimdi gelen maili tekrar kontrol ettim hocam. Gelen mailde sadece hediye kodu var. Kodu da sadece Google Play'de kullanın diyor. Başka da herhangi bir uyarı ya da bağlantı yok. Yani "Hediyeyi kullanın" diye bir seçenek yok. Ben zaten az önce Hepsiburada ile de görüştüm. Google'e de tekrar yazdım. İkisinden birisi umarım yardımcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı