Her açılışta "chkdsk" hatası

Vuh

Hectopat
Bilgisayarım her açılışında C diski için "chkdsk" çalıştırmak istiyor. Atlamak için tuşa basın dediğinde basmadan bekliyorum. Tam tarama başladığı anda atlayıp Windows'a Boot ediyor. Komut isteminden manuel olarak "chkdsk" talebinde bulunduğumda da aynısı oluyor. Geçici olarak sistem açılışında "chkdsk" çalışmasını durdurdum fakat en sevmediğim iş sorunu çözmeden üstünü örtmek.
Az önce de diski optimize etmeye çalışırken C: Diskinin görünmediğini, onun yerine \\?\Volume ile başlayan iki tane garip disk göründüğünü fark ettim. Durumun özetini ekran görüntüsü olarak ekliyorum. Teşekkür ediyorum şimdiden yardımlarınız için.
Windows 10 Pro, Microsoft'un sitesinden kurup OEM Key ile aktif etmiştim.
C diskim Samsung 860 Evo.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 56
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Health ve eror scan kısmından görsel gönderir misin?

Sanırım doğru yoldayız. SSD 12.6 TBW'da. Yakın zamanda aldığım fanların kontrolcüsünü SSD'ye giden güç kablosu demetine bağlamıştım. Etkisi olacağını sanmıyorum ama başka bir değişiklik de olmadı bilgisayarımda.
MSI B450-A Pro.
Ryzen 5 2600.

Düzenleme: Şimdi bir de şunu fark ettim Magician yazılımında sağlık için iyi göstermesine rağmen over provisioning kısmında hata ile karşılaşıyorum. Onu da ekledim.
es.png
hd.png
op.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun var görünüyor, yinede mümkünse baştan format atma şansın var mı? Kurulum ekranında tüm bölümleri silip, tekrardan oluşturursun.

Şu an için maalesef, bilgisayara sürekli olarak ihtiyacım var finallerden dolayı. Son çare olarak deneyeceğim.
Sata kablomu yeniledim, problemim çözüldü. İleride bu sorunu yaşayan akradaşlara referans olması açısından yazıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı