Her oyunda FPS yüksek ama Valorant'ta düşük

miazz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sorunum her oyunda yüksek FPS alırken Valorant'ta düşük FPS almam. Sorunun ne olduğunu çözemedim bu yüzden sizden yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleriniz ne? İşlemci ekran kartı RAM vb.

Ek olarak düşük derken ne kadar düşük bir FPS'den bahsediyorsunuz.

Valorant işlemci tabanlı bir oyun. Eğer diğer oyunlar ekran kartını daha çok kullanıyorsa sorun işlemcide olabilir. En son ne zaman termal macun değişikliği yaptın. Veya belki Valorant'ta FPS'yi sabitlemiş olabilirsin.

Sistem özellikleri vahiy yoluyla mı inecek?
1685747905942.png

Tahmin etmeye gerek yok eski konularından birisinde sistemini yazmış arkadaş.

Sisteminde değişiklik yapmadıysa veya farklı bir sistemden bahsetmiyorsa sisteminin bu olması lazım.

Sistem güncel olarak bu sistem ise RAM'leri Dual yapmanı tavsiye ediyorum en başından. FPS hala istediğin aralıkta değilse işlemci değiştirmeyi düşünebilirsin Valorant işlemci odaklı bir oyun sonuçta.

Son düzenleme:
Grafik ayarlarında "Netliği Arttır" ve "[Beta] Deneysel Keskinleştirme" açıksa ikisini de kapat. Bende FPS drop oluyordu bu şekilde çözüldü.

1685749180213.png

yazmıştım ama gözükmüyor 8gb ram 3200 rx580 sapphire nitro amd b450m a pro II r5 2600x

Grafik ayarlarında "Netliği Arttır" ve "[Beta] Deneysel Keskinleştirme" açıksa ikisini de kapat. Bende FPS drop oluyordu bu şekilde çözüldü.

Eki Görüntüle 1804578
kapalı

fps drop kasma stutter ve genel olarak 100 fps altına düşüyor

Valorant işlemci tabanlı bir oyun. Eğer diğer oyunlar ekran kartını daha çok kullanıyorsa sorun işlemcide olabilir. En son ne zaman termal macun değişikliği yaptın. Veya belki Valorant'ta FPS'yi sabitlemiş olabilirsin.
en son 2 ay önce değişti termal macunu fps sabitleme ayarlar dışından biyerden oluyorsa bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı