Her puansız Anadolu liseleri benzer midir?

Daha bu sene mezun olduğum okul Kayseri'nin en iyi 10 okulundan biriydi. Hocalarımız bize siz bizim son mezunlarımızsınız gözüyle bakıyordu çünkü biz teog ile girmiştik. Ve bu okulu adrese dayalı yaptılar. Yine Kayseri de serserilerin ve okumaya niyeti olmayan insanların gittiği bir meslek lisesi ki çok bilindik bir lise puanla almaya başladı. Gerçekten garip bir ülkede yaşıyoruz. Sorunuza gelirsek bie değil. Ama içine gelen öğrenciler okulun kalitesini çok düşürüyor.

Daha bu sene mezun olduğum okul Kayseri'nin en iyi 10 okulundan biriydi. Hocalarımız bize siz bizim son mezunlarımızsınız gözüyle bakıyordu çünkü biz teog ile girmiştik. Ve bu okulu adrese dayalı yaptılar. Yine Kayseri de serserilerin ve okumaya niyeti olmayan insanların gittiği bir meslek lisesi ki çok bilindik bir lise puanla almaya başladı. Gerçekten garip bir ülkede yaşıyoruz. Sorunuza gelirsek bie değil. Ama içine gelen öğrenciler okulun kalitesini çok düşürüyor.
yani kısacası çürük elmalar diğer taze elmaları karartıyor

Bu getirdikleri puan işi çok adaletsiz bir biçimde yapıldı. Ben lise 4'te iken geldi bu kural. Ben Esenler'in en iyi okulunda okuyordum. Bizim Anadolu Lisesi'ni değil de bir tane Kız İmamhatip Lisesi'ni puanlı yaptılar. Yani iyi olup olmaması puanlı-puansız olmasına çok bağlı değil bence.

Tabi şu an durum nedir bilmiyorum. Böyle bir haksızlıktan sonra hocalar orada mıdır bir haberim yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı