Herhangi Bir Windows & Office Sürümünü İndirme Rehberi

İyi forumlar. Bu konu altında sizlere uzun zamandır kullandığım ve tek geçtiğim ISO dosyası indirme programını nasıl kullanacağınızı göstereceğim. Dilerseniz başlayalım.
  • HeiDoc Windows ISO Downloader sitesine girip, kırmızı ile işaretlediğim yerden programımızı indirelim

371042

• İnen programımızı açalım. Bu arada kurulum gerektirmemektedir. Karşımıza aşağıdaki gibi iki pencere çıkacak. Birincisi bu aralar reklam aldıkları için açılan reklam penceresi, ikincisi ise asıl programımızın penceresi. Kırmızı ile işaretlediğim yerden reklam penceresini alta alıp devam edelim.

371045

• Penceremize geçtikten sonra sağ tarafta kırmızı ile işaretlediğim yerden ihtiyacınız olan Windows sürümünü seçebilir veya Office indirmek istiyorsanız mavi ile işaretlediğim yerden Office sekmesine geçebilirsiniz. Windows 10'u seçip devam ediyorum.

371048

• Hangi Windows'u seçtiğimize karar verdikten sonra programımız bizden sürüm isteyecek. İsterseniz en yukarıda sıralanan son sürümü, dilerseniz aşağıya kaydırarak eski sürümleri seçebilirsiniz. Home, Home Single Language ve Pro sürümleri birlikte olup, Education ve Home China sürümleri programda ayrı paylaşılmıştır. Bizim ihtiyacımız olan Home/Pro seçeneğidir. Ben son sürümü seçerek ve Home/Pro halini seçerek devam ediyorum.

371055

• Daha sonra program bizden ISO dosyamızın dilini isteyecek. İstediğiniz dilde indirebilirsiniz. Ben Türkçe seçerek devam ediyorum.

371056

• En son kısma geldik. Program bize 32 ve 64 Bit sürümlerini ayrı ayrı gösteriyor. Tek dezavantajı ikisini bir ISO'da indirememek olsa gerek. Hangi mimariyi istiyorsanız onu seçin. Ben 64 Bit seçerek indirme işlemimi başlatıyorum. İnternetiniz yavaş bile olsa oluşturmuş olduğunuz bağlantı adresi 24 saat boyunca geçerli oluyor ve indirirken internet sağlayıcınızın size sunmuş olduğu hız ile indiriyorsunuz. Herhangi bir hız kaybı durumu yok. Çünkü zaten Microsoft'un sitesinden indiriyorsunuz, programımız sadece aracı oluyor.

371060

Windows kalıbını microsoftun kendi sitesinden microsoftun kendi programı olan media creation tool ile indirebilir, usb cihaza yazdırabilir veya iso kalıbı olarak kaydedebilirsin. Üstelik o anki güncel, en son update yüklü veriyor microsoft.
Office kalıbını ise hatırladığım kadarıyla microsoft hesabı ve geçerli bir key ile veriyordu.
Bir ekleme yapayım Windows 10 kalıbı veriyor microsoft.

Gereksiz boşuna sisteme yazılım indirmeye falan gerek yok.

En iyisi bu. Windows Store uygulamasının dahil dosyalarını indirebilirsiniz.

Gereksiz boşuna sisteme yazılım indirmeye falan gerek yok.

En iyisi bu. Windows Store uygulamasının dahil dosyalarını indirebilirsiniz.
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır derler. Benimkisi de o misal. 🙂

Geri
Yukarı