Heroes of Newerth güzel bir oyun mu ?

Utku Osman Turan

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Heroes of Newerth oyununa başlamayı düşünüyorum ama emin değilim oynayan var mı aranızda ?
güzel bir oyun mu ?

Not: MOBA tecrübem var ve LoL oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
DotA'daki hero'lardan yaklaşık ad değiştirilerek yer aldığı oyun. Tabii yine kendine özgün hero'ları da var. Sistem olarak da DotA 2'deki sistem vardır (strength, agility, intelligence sistemi) ve harita da LoL haritasından çok DotA'daki harita gibidir (Ağaçlar yer alır, çevreyle etkileşim vardır.). Zaten DotA klonu olduğu gizli bir şey değil. Zamanında o hero'ları alırken para ödemişler. Ben bunun yerine DotA 2'yi öneririm ama o çok kasvetli geliyor dersen HoN da güzeldir. TR Server'ı hakkıdna bir bilgim yok ama azıcık İngilizcen varsa TR'de oynama. Zaten az kişi oynuyor, eşleştirme uzun sürebiliyor. TR'de oynarsan alakasız adamlarla aynı maçta yer alabilirsin.

Tr Serveri kapanmış diyorlar, ne zaman açılacak bir bilgin var mı ?

LoL ile yakından uzaktan alakası yoktur. Dota 2 oynadığım için Hon oynamak istediğimde aşırı zorlanmıştım. Hotkey'ler, menü, arayüz... Hepsi uzun sürede kavranabilecek şeyler. Grafikleri herkesin hoşuna gitmeyebilir. Oynayacaksan Avrupa'da oyna zaten.

Şuan Dota 2 oynuyorum ama şunu söyleyebilirim Hon'da kalite çok yüksek. Oyunda çocuk sayısı neredeyse %1.

DotA, Hon, LoL oynadım ve LoL'ü beğenmedim, DotA ve Hon göre çok kolay görünüyor, Hon güzel oynamanı öneririm.
DotA'da ki gibi Rus'lar çok fazla yok en azından.

HON dotanın tam anlamıyla kopyasıdır LOL Hon'a göre daha orjinaldir heroları olsun haritası olsun fakat HON direk DotA'nın çakmasıdır. Aynı olan Hero'lar var, harita aynı, Hon'a başlamak yerine DotA 2'yi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı